dsc542719 marca w naszej szkole organizowany był Dzień Humanistyczny, podczas którego młodzież oraz nauczyciele - humaniści przygotowali wiele atrakcji.

Przeprowadzono konkurs historyczny „ Jeden z dziesięciu” dla klas pierwszych. Reprezentanci klas I – III mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu ortografii biorąc udział w szkolnym konkursie ortograficznym, a zwycięzca otrzyma zaszczytne miano Mistrza ortografii.

Tego dnia gościliśmy przedstawicieli najpopularniejszego bialskiego portalu Biała24.Cały dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Już na drugiej przerwie uczniowie mogli wziąć udział w interesujących konkursach, m. in. dotyczących działalności portalu, głównie w zakresie podejmowanych inicjatyw społecznych. Nagrodzeni mogli liczyć nie tylko na aplauz widowni, ale przede wszystkim na różne nagrody – książki, płyty, bilety do kina Merkury i kupony na pizzę do Pizzerii Solare. Niewątpliwie najważniejszym punktem programu były wybory Miss Ekonomika, która otrzymała od Redaktor Naczelnej portalu sesję fotograficzną. Spośród zgłoszonych kandydatek największe owacje otrzymała Ania Parafiniuk z klasy 1s. W czasie spotkania mieliśmy okazję podziwiać również występy młodych artystów z bialskiego Mam Talent, a także innych uzdolnionych tanecznie i wokalnie osób, zaprzyjaźnionych z portalem. Ponadto na 3 i 4 godzinie lekcyjnej uczniowie z klasy 1s uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, w trakcie których można było dowiedzieć się, jak funkcjonuje portal, w jaki sposób powstają artykuły i jakimi zasadami powinien kierować się dziennikarz w swojej codziennej pracy. W części praktycznej młodzież mogła wykazać się inwencją twórczą, pisząc artykuł na wybrany temat. Trzeba przyznać, że pomysłów nam nie brakowało, o czym będzie można przekonać się  w  kolejnej wzmiance o naszych warsztatach.

Nasze zaproszenie przyjął również Pan Radosław Plandowski- pracownik Bialskiego centrum Kultury i prezes Stowarzyszenia Literatów i Dziennikarzy Maksyma. Podczas spotkania z klasą I l opowiadał o tradycjach literackich w Białej Podlaskiej. Uczniowie zapoznali się z działalnością Klubu Literackiego Maksyma oraz z historia Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. J. I. Kraszewskiego.

Podczas przerw odbywały się pokazy prezentacji multimedialnych o tematyce historycznej Przed aulą można było również zapoznać się z pracami naszych uczniów przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli- humanistów. Na szkolnych korytarzach oglądaliśmy najpiękniejsze prace plastyczne.

Uroczyście wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnych konkursów humanistycznych, które odbyły się w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.Kulminacyjnym momentem było przedstawienie w oparciu o tragedię antyczną „ Król Edyp” Sofoklesa przygotowane przez uczniów klasy I b i II l pod kierunkiem Pani Anny Klebaniuk- Szołonik. Scenografia nie rozpraszała widza, a jednocześnie wprowadzała w świat antycznej architektury i kultury. Oprawa muzyczna dobrze budowała nastrój, a młodzi aktorzy wypadli przekonująco. Widzowie docenili grę uczniów gromkimi brawami, widząc ich zaangażowanie i chęć dotarcia do każdego.

Dzień ten dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, dlatego z niecierpliwością czekamy następnego roku.