dsc597414. kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się kolejny Dzień Papieski. Uczniowie na różnych płaszczyznach włączyli się w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Celem Dnia Papieskiego było przypomnienie osoby i nauczania Św. Jana Pawła II i pobudzenie uczniów do wdzięczności za jego pontyfikat, jak również zachęta uczniów do czynnej miłości, będącej istotną treścią nauczania Jana Pawła II

Klasy 1Te, 2Tc, 2Tm i 3Za ujawniły swoje kulinarne talenty i pod opieką nauczycieli zawodu: J. Gromelskiej, W. Kuliczanki, G. Hromiuk, E. Horodeckiej oraz A. Przywuskiej przygotowały pyszne kremówki papieskie. Również fachowo przeprowadziły kiermasz swoich wypieków. Dzięki hojności uczniów i nauczycieli zebraliśmy w ten sposób 459 złotych, które zostały przesłane na konto Lubelskiego Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia.

W czasie długiej przerwy można był też zobaczyć prezentacje multimedialne dotyczące osoby Św. Jana Pawła II jaki i działalności w/w hospicjum.

Istotną częścią Dnia Papieskiego było rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Jan Paweł II – papież Polak” przeprowadzonego wśród uczniów w miesiącu marcu. Na konkurs wpłynęło 16 prac – portretów Św. Jana Pawła II. O zdolnościach artystycznych naszych uczniów można było się przekonać oglądając wystawę prac.

Jury przyznało następujące nagrody:

1. miejsce – Magda Jarocka 2 Ta

2. miejsce – Sylwia Socawa 2 Tk

3. miejsce – Aleksandra Kowalewska 1 Ta

Dodatkowo przyznano również wyróżnienie uczniów wyłonione w głosowaniu. Otrzymała je zdobywczyni pierwszego miejsca Magda Jarocka. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne