Uczniowie liceum profilowanego o profilu zarządzanie informacją, uczący się w naszej szkole: Karolina Jaciów, Katarzyna Maciejewska i Mariusz Szulak, zdobyli I miejsce z wyróżnieniem w konkursie filmowym organizowanym przez Urząd Miasta Biała Podlaska oraz Miejską Komendę Policji w Białej Podlaskiej.

Galeria zdjęć

Tytuł filmu „Wirtualny Świat” ukazuje skutki uzależnienia od Internetu. Uczniów biorących udział w konkursie wspomagał opiekun Krzysztof Doroszuk.

O rozstrzygnięciu pisała również lokalna prasa...

Zdjęcia w galerii

Geneza filmu "Wirtualny Świat"

W kwietniu 2008 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej przystąpili do konkursu zorganizowanego przez Komendę Miejską Policji w Białej Podlaskiej i Urząd Miasta Biała Podlaska. Konkurs pod nazwą „Profilaktyka oczami młodzieży” adresowany był do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Biała Podlaska.
Spośród proponowanej tematyki konkursu, uczniowie wybrali zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. W filmie wzięło udział trzech uczniów liceum profilowanego: Mariusz Szulak – grający rolę Mariusza, Karolina Jaciów odgrywająca rolę Karoliny oraz Katarzyna Maciejewska występująca w roli nauczycielki informatyki. Nad całością czuwał nauczyciel przedmiotów informatycznych, Krzysztof Doroszuk.
Sceny wykorzystane w filmie zostały nakręcone na terenie szkoły oraz  w znajdującym się obok internacie. Scenariusz filmu opiera się na autorefleksji, jaką bohaterka filmu przekazuje swojej przyjaciółce. Dotyczy ona niepokojących zdarzeń, coraz częściej spotykanych wśród młodzieży, związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Poruszenie tego problemu wydawało się tym bardziej potrzebne, iż wielu młodych ludzi lekceważy lub nie uświadamia sobie konsekwencji wynikających z uzależnienia od Internetu.
Końcowy fragment filmu przedstawia autentyczne zdarzenia, które od 2001 roku miały miejsce w różnych częściach świata.