20150415 10411115 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się już V edycja Szkolnego Konkursu Gastronomicznego. W tym roku tematem przewodnim były kasze, a konkurs nosił nazwę: „Kaszomania - kasza w roli głównej”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gastronomicznych z naszej szkoły. Zadaniem młodych kucharzy było przygotowanie dania głównego z kaszy.

Wciągu dwóch godzin uczestnicy przygotowywali zgłoszone przez siebie potrawy, a były to:

•          wegan kotlety z kaszy jaglanej z sałatką z jarmużu i smażonymi batatami,
  •          kuskus ziołowy na sałatce z duszonym mięsem wieprzowym,
  •          placki jaglane z duszonymi jabłkami i miodem,
  •          gołąbki z kaszy gryczanej.

Pracę młodzieży i potrawy oceniało jury w składzie:
pani dyrektor Małgorzata Krupska, pan Marcin Besaraba – menadżer restauracji Verona, pani Monika Jańczuk – właścicielka restauracji „Kuchnia chińska THANG LONG” oraz Zuzanna Pawluczuk uczennica klasy IV Te, która zwyciężyła w poprzedniej edycji konkursu.

I miejsce w konkursie zajął Patryk Jabłoński z klasy 2 Td za potrawę „Wegan kotlety z kaszy jaglanej z sałatką z jarmużu i smażonymi batatami”.

II miejsce zajął Dominik Szewczyk z klasy 4 Te za "Gołąbki z kaszy gryczanej”
III miejsce zajęła Martyna Omiecińska z klasy 1 Te za "Kuskus ziołowy na sałacie z duszonym mięsem wieprzowym"

W konkursie udział wzięła również Martyna Saczuk z klasy 2 Td z „Plackami jaglanymi z duszonym jabłkiem i miodem”.

Nagrody w konkursie ufundowali: PSS Społem, Restauracja Sielska, Restauracja Verona Cafe, a także hurtownie sprzętu RTV i AGD: Helios i Markopol.

Sponsorom serdecznie dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.