wycieczka donkichot18 kwietnia uczniowie klas: 3 Ti, 3 Ta, 3 Tb oraz 2 Td pod opieką p. D. Wróbel, p. A. Ciołek i p. B. Czyżewskiej - Kasjaniuk obejrzeli w Teatrze Wielkim w Warszawie przedstawienie baletowe „ Don Kichot”. Celem wyjazdu było przygotowanie młodych ludzi do świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym oraz rozbudzenie zainteresowania teatrem.

To balet w trzech aktach według powieści M. de Cervantesa, do którego niezwykłą choreografię stworzył Marius Petipa. Malowniczy koloryt dawnej Hiszpanii, błędny rycerz z La Manchy, komiczny Sancho Pansa i pokraczny Gamache, temperament i niezwykła wirtuozeria tworzą porywającą rewię tańca klasycznego w hiszpańskiej stylistyce. W tym roztańczonym kalejdoskopie obrazów, zabawnych groteskowych postaci, dowcipów sytuacyjnych i subtelnego humoru na plan pierwszy wybijają się brawurowe popisy solowe, duety i sceny zespołowe. Uczniowie byli olśnieni choreografią, bogactwem kostiumów, pomysłową i dowcipna narracją opatrzoną ściśle dopasowaną do sceny muzyką, co zapewniło mu szczególną atrakcyjność. Ponadto wyjazd ten był wspaniałą okazją do integracji i dostrzeżenia spraw, które zaniedbujemy w codziennej gonitwie.

Wycieczkę zorganizowała p. D. Wróbel

wycieczka donkichot