326 czerwca w szkolnej auli odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 podczas którego podsumowano osiągnięcia uczniów z ostatnich dziesięciu miesięcy. Zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli przywitał Pan dyrektor Ireneusz Długołęcki, który w swoim przemówieniu podziękował gronu pedagogicznemu za trud włożony w edukację i wychowanie młodych ludzi oraz pielęgnowanie właściwej postawy wobec innych.

Następnie, w dalszej części spotkania, wręczono nagrody dla najzdolniejszych uczniów oraz dla tych, którzy swoim zaangażowaniem pokazali, że warto rozwijać skrzydła i doskonalić swoje umiejętności w różnych dziedzinach.

I tak, zostało wyróżnionych 14 uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Wśród nich była osoba z najwyższą średnią (5,46) – Marta Jaśkiewicz z klasy 3b nominowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Następnie, wręczono nagrody za bardzo dobre wyniki  w nauce i wzorowe zachowanie (średnia powyżej 4,5) dla 11 osób i  za stuprocentową frekwencję dla 8 uczniów. Zwieńczeniem tej części uroczystości było wyróżnienie przyznane 5 finalistom olimpiad. Ponadto przyznano nagrodę dla 3 osób za wyjątkową pracę na rzecz warsztatów szkolnych.

W dalszej kolejności, słowa uznania i wdzięczności dla Dyrekcji i wszystkich nauczycieli  w imieniu Rodziców wyraziła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Pietruczuk – Sawicka, która podziękowała za cierpliwość, życzliwość i troskę.  W swoim wystąpieniu podkreśliła znaczącą rolę szkoły na płaszczyźnie nie tylko dydaktycznej, ale i wychowawczej.

Po oficjalnej części uroczystości, zgromadzeni w auli goście wzięli udział w programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klas: 1Ts, 2Td, 2Ti, 3Ti, 3Td pod kierunkiem P. Marty Sawtyruk i P. Ewy Romaniuk. Program oparty został na motywie wakacyjnej podróży połączonej z romantycznym dialogiem ulubieńca publiczności, zabiegającego o względy pewnej szlachetnej damy. Widzowie mogli podziwiać także  umiejętności sprytnego młodzieńca, który znudzony nauką, musiał odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Uświetnieniem całego spotkania były występy wokalne uczniów klasy 1Ts, 2 Ti, 3 Ti.

W tak radosnej atmosferze pożegnaliśmy kończący się rok szkolny i rozpoczęliśmy czas beztroskiego odpoczynku. Zatem życzymy wszystkim niezapomnianych wakacyjnych przeżyć oraz samych radosnych chwil.

Zdjęcia: Wiesław Kamecki