47W dniu 1 września 2015 r. odbyła się uroczystość związana z 76. rocznicą wybuchu II wojny światowej.  Obchody tego święta rozpoczęły się od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych przed Miejscem Straceń na Placu Wolności. Po podniesieniu flagi państwowej RP i odegraniu hymnu państwowego miało miejsce wystąpienie Prezydenta Miasta, który w imieniu mieszkańców złożył w wiązankę kwiatów w tym ważnym dla nas miejscu.

Dopełnieniem całej uroczystości był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej. Następnie, po przemarszu na Cmentarz Parafialny, zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Św. w intencji bohaterów poległych podczas II wojny światowej. Wyrazem upamiętnienia ich heroicznej walki było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy  na grobach poległych przez delegacje różnych instytucji, m.in. naszej szkoły.

Galeria zdjęć: Weronika Mileszczyk, Wiesław Kamecki.