19W naszym mieście po raz 31. ruszyły Podlaskie Spotkania Literackie. Inauguracja rozpoczęła się w ZSZ nr 1 spotkaniem z członkami Maksymy. Klub Literacki działa w Białej Podlaskiej od 1982 r., a jego formalna działalność zapoczątkowana dwa lata później zainicjowała także wiele wydarzeń literackich w mieście i regionie. Spośród nich na pierwszy plan wysuwają się właśnie Podlaskie Spotkania Literackie, które odbywają się nieprzerwanie od 1984 roku.

W naszej szkole swoją twórczość zaprezentował Jacek Daniluk, Maciej i Grzegorz Szupilukowie, Patrycja Rytel oraz Kuba Piesta. Inaugurację uświetnił swoją obecnością prezydent Michał Litwiniuk, który na wstępie zwracał szczególną uwagę na rolę szkoły w promowaniu dobrej literatury. Przypomniał ponadto niektóre fakty historyczne, odnoszące się do słowa pisanego.

Zdjęcia: Martyna Saczuk - Szkolne Koło Fotograficzne "Kadr"