18Dnia 16.10.2015 r. gościliśmy w naszej szkole księdza biskupa Kazimierza Gurdę. Ksiądz biskup został uroczyście powitany przez dyrektora ZSZ nr 1 Ireneusza Długołęckiego, następnie obejrzał sztukę pt. "Ciągle szukam" ilustrującą dylematy młodych ludzi i problemy z jakimi się borykają podejmując ważne życiowe decyzje.

W przedstawieniu udział wzięli uczniowie klasy 4 E i I H przygotowani przez Katarzynę Kossowską i ks. Sławomira Szypulskiego. Przepiękny nastrój swoim śpiewem stworzyły uczennice z kl 4d i 2s przy akompaniamencie gitary Pawła Iwaniuka z klasy 4i.

Po obejrzeniu części artystycznej ksiądz biskup skierował słowo pasterskie do uczniów, odwołując się do kwestii poruszonych w przedstawieniu, następnie losował i odpowiadał na pytania uczniów naszej szkoły, zebrane wcześniej przez nauczycieli katechetów. Po spotkaniu z uczniami, ksiądz biskup prowadził rozmowy z nauczycielami, pytał o problemy pojawiające się w pracy z uczniami i udzielał odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Foto: Wiesław Kamecki i Martyna Sauczuk, Szkolne Koło fotograficzne "Kadr"