12187691 1107314439301686 1880415375597372837 nJasna Góra przez cały rok przyciąga wielkie rzesze pielgrzymów, którzy chcą zawierzyć Maryi swoje życie i przyszłość. Cel naszej pielgrzymki był podobny, tym bardziej że przed uczniami klas czwartych ostatnie egzaminy z kwalifikacji zawodowych, matura i wybór drogi życiowej.

Wyjazd miał miejsce w dniach 22-23 października 2015 roku i uczestniczyło w nim 73 uczniów. Tym razem udało nam się zorganizować nocne czuwanie specjalnie dla naszej szkoły. Mogliśmy wiec być w kaplicy Matki Bożej w bardzo kameralnym gronie, bardzo blisko jej obrazu. Zanim jednak rozpoczęliśmy czuwanie, dzięki przewodnikowi z Jasnogórskiego Centrum Informacji,  mieliśmy okazję poznać historię i zabytki Jasnej Góry. Odbyliśmy również wspólnie Drogę Krzyżową na jasnogórskich wałach. Czuwanie rozpoczęło się po Apelu. W programie był: Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Różaniec, Msza Święta, czas świadectw, adoracja Najświętszego Sakramentu i na koniec indywidualne błogosławieństwo. W modlitwie bardzo pomagała nam zorganizowana na ten czas schola oraz muzycy grający na gitarach. Czuwanie zakończyliśmy po godzinie trzeciej. Po zasłonięciu Obrazu Bogarodzicy opuściliśmy Jasną Gorę i udaliśmy się w drogę powrotną.

Fotorelacja: Michał Chwedaczuk – Szkolne Koło Fotograficzne KADR