12Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której był obecny Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska – Dariusz Stefaniuk. Młodzież przygotowała program słowno- muzyczny połączony z wizualizacją, będący niekonwencjonalną lekcją historii, przypominający najważniejsze wydarzenia z dziejów narodu, od momentu powstania państwa polskiego po I wojnie światowej aż do czasów współczesnych.

Przed publicznością zostały zaprezentowane pieśni i poezja patriotyczna oraz filmy i zdjęcia dokumentalne.

Przedstawienie było także dobrą okazją do przypomnienia postaci Józefa Piłsudskiego i jego Legionów. Przed aulą szkoły zainstalowano wystawę, którą zatytułowano- Józef Piłsudski- honorowym obywatelem miasta Biała Podlaska. Dokumenty historyczne do prezentacji zostały pozyskane z prywatnych zbiorów regionalisty –dr. Szczepana Kalinowskiego.

Zdjęcia: Daniel Biernacki, Szkolne Koło Fotograficzne "Kadr"