dsc6097Dnia 17.12.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej miało miejsce wielkie wydarzenie kulturalne- I Międzyszkolny Konkurs Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej.

Do konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej zgłaszali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ostatecznie w konkusie wzięło udział 18 uczniów, występujących solowo, w duetach i zespołach. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za przygotowania i udział w Konkursie.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy, dlatego też obrady jury były niezwykle burzliwe. Przewodniczącym jury był Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Białej Podlaskiej pan Ireneusz Długołęcki, specjalistą od oceny wokalu instruktor śpiewu i dźwiękowiec Bialskiego Centrum Kultury –pan Marcin Kalicki. Poprawną wymowę oceniał pan Daniel Sawczuk –wykładowca j.angielskiego w Państwowej Szkole Wyższej im Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej i opiekun Koła Naukowego Anglistów, wraz ze studentką panią Marią Łaską. Ogólny wizerunek i stylizacje sceniczne oceniała pani Jolanta Litwiniuk- pedagog i nauczyciel w ZSZ nr 1.

Podczas obrad jury czas umilał gościom szkolny kabaret MIAU, którego opiekunem jest pomysłodawczyni i koordynator Konkursu pani Katarzyna Kossowska, nauczycielka j. angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Następnie na scenie w repertuarze świątecznym przepięknie zaprezentowały się dziewczęta ze Studia Wokalnego BREVIS, podopieczne pana Krzysztofa Olesiejuka. Zespół JELO udowodnił, że kolędy można również zaprezentować w rockowej wersji, a na zakończenie wystąpił zespół BARWINEK, z którym kolędowała całą publiczność. Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom.

Zwycięzcą I Międzyszkolnego Konkursu Anglojęzycznej Piosenki Świątecznej został Szymon Gajewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce wyśpiewała Karolina Osypiuk, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Nowicka, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

Wyróżnione zostały również Julia Połynko i Kinga Czeczko z Publicznego Gimnazjum nr 2 za przepiękny występ w duecie.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, słowników, t-shirtów, czapeczek i innych gadżetów. Sponsorem głównym eventu było Centrum Języków Obcych PRIME, które oprócz innych ciekawych nagród, ufundowało nagrodę główną- bon o wartości 400 zł na kurs j.angielskiego. Gościem specjalnym był pan Medard Orlik-reprezentant Centrum Języków Obcych Prime. Państwowa Wyższa Szkoła im. Papieża Jana Pawła II ufundowała upominki dla wszystkich uczestników i jury. W związku z tym, swoją obecnością zaszczyciła nas pani Monika Ruszkiewicz z Działu Promocji Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Dodatkowe gadżety zostały ufundowane przez wydawnictwo PEARSON. Niewątpliwą niespodzianką były nagrody specjalne ufundowane przez pana Marcina Kalickiego, który zaprosił Szymona Gajewskiego oraz Julię Połynko i Kingę Czeczko do profesjonalnego studio nagrań. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Ponieważ Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, na stałe wpisze się więc w kalendarz imprez Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Na druga edycję serdecznie zapraszamy za rok.

Zdjęcia: Szkolne Koło Fotograficzne KADR