20160129 124242W dniach 24.01.2016 r.-29.01.2016r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej gościli studenci z Meksyku i Brazylii. Karen Alvarez i Rafael Correa przybyli do naszej szkoły w ramach wieloletniej współpracy z międzynarodową organizacją AIESEC, zrzeszająca studentów i pośredniczącą w wymianach międzynarodowych. Jak co roku, celem wizyty studentów było propagowanie języka angielskiego i zapoznawanie uczniów z innymi kulturami.

Podczas swojego pobytu studenci codziennie prowadzili warsztaty językowe z uczniami, prezentowali swoje kraje, kulturę, muzykę, taniec, ale przede wszystkim zachęcali uczniów do dyskusji w języku angielskim. Popołudniami zwiedzali nasze miasto i okolice, wraz z uczniami ZSZ nr 1. Nasi uczniowie mieli świetną okazję połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli spędzanie czasu wolnego z rówieśnikami i pogłębianie umiejętności językowych. W czwartek 28.01.2016 r. studenci wraz z uczniami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzili m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Mikołaja Kopernika, spacerowali po Starówce, wrócili pod ogromnym wrażeniem naszej stolicy.

W piątek 29.01.2016 r. nadszedł dzień rozstania. Studentów pożegnała pani wicedyrektor Anna Ciołek, nauczycielki języka angielskiego Katarzyna Kossowska i Marta Weśniuk, które koordynowały całe przedsięwzięcie i uczniowie, z którymi studenci spędzali czas wolny.

Przy tej okazji pragniemy złożyć gorące podziękowania państwu Agnieszce i Markowi Marciniakom oraz ich synowi Marcinowi, uczniowi klasy IV F naszej szkoły, iż zechcieli gościć u siebie Karen i Rafaela przez cały tydzień. Studenci byli zachwyceni polską gościnnością

i organizacją ich pobytu w Białej Podlaskiej. Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom języka angielskiego ZSZ nr 1 za wszelką pomoc przy projekcie i panu Sewerynowi Osiakowi, który opowiedział gościom o tajnikach warzenia piwa w browarze w Białej Podlaskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy angażowali się w cały projekt, ciekawie organizując czas wolny gościom. Zarówno uczniowie jak i studenci wzbogacili się o ciekawe doświadczenia, zawarli nowe znajomości a cudowne wspomnienia na długo pozostaną w ich pamięci.

Katarzyna Kossowska, Marta Weśniuk, nauczycielki j.angielskiego w ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej i koordynatorki współpracy z AIESEC