Woda jest jednym z najcenniejszych skarbów jakie możemy spotkać na Ziemi. Jest niezbędna do istnienia i funkcjonowania wszystkim organizmów żywych. Woda ma wiele zastosowań.

Żeby dowiedzieć się, kto w naszym mieście dba  o to, aby z kranów w domach, w szkołach i w miejscach pracy leciała czysta woda klasa 1L 28 kwietnia 2016 r. odwiedziła firmę Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o.

Kierownik Zakładu Zaopatrzenia w Wodę mieszczącego się przy ulicy Narutowicza przybliżył młodzieży proces produkcji wody pobieranej z ujęć przy ulicach: Narutowicza i Sitnickiej, proces uzdatniania i dostaw wody w sposób zapewniający ciągłość dostaw wody pitnej o właściwym ciśnieniu i jakości, w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym pozwoleniem wodno - prawnym.  Przy  obydwu stacjach  woda pobierana z ujęć jest czysta bakteriologicznie i nie wymaga dezynfekcji.

W dalszej części młodzież poznała tajniki Laboratorium Wody. Pracownice omówiły, jakiego rodzaju badaniom fizykochemicznym i bakteriologicznym poddawana jest woda, która ma trafić do odbiorców. Następnie uczniowie sami mogli wykonać proste badania.

Spotkanie zakończyła degustacja wody jurajskiej wydobywanej z głębokości 484 metrów,  która jest dostępna dla wszystkich mieszkańców.