dsc 6944W dniu 22.04.2016 roku w ZSZ NR 1 w Białej Podlaskiej odbyły się XII  MISTRZOSTWA SZKÓŁ ŚREDNICH W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC O PUCHAR DYREKTORA ZSZ Nr 1. które zorganizowali, jak co roku nauczyciele ZSZ Nr 1  p. Wiesław Kamecki i p. Mirosław Sobczak.

Zawody otworzył p. dyr. Ireneusz Długołęcki  który serdecznie przywitał wszystkich uczestników, sędziów i zaproszonych gości. Zawodnikom  oraz dopingującą ich młodzież, życzył wspaniałych wyników i walki  fair play.

Sędzia  główny  zawodów : p. Franciszek Szabluk 18 krotny mistrz Świata w wyciskaniu sztangi leżąc.

Sędzia boczny p.Mariusz Warowny dwukrotny mistrz Świata i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc.

Prowadzenie zawodów  p. mgr Paulina Szyszka ( sekcja ciężarów i kulturystyki  AWF Biała Podlaska ).
      Zawody zostały rozegrane systemem Wilks'a  (współczynnik wagi ciała razy wyciśnięty ciężar).

Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco :

w kategoriach wagowych: kobiet

1.gimnazjum dziewcząt - 1 miejsce Dominika Sacharuk gim nr 4 -35 kg

2.open kobiet  -                1 miejsce Paulina Józefaciuk  ZSZ nr1 -35 kg

2 miejsce Iwona  Bartoszuk  ZSZ nr 1     -  35 kg (waga ciała)

3 miejsce  Beata Bojarczuk   ZSZ nr 1     -  29,05kg

w kategoriach wagowych: mężczyzn

1. chłopcy gimnazjum (open) -1  miejsce Kamil Jakoniuk. gim .Konstantynów – 110kg

2  miejsce Dawid Chwedoruk  gim nr 4   -  75kg

2. do 72 kg   - 1 miejsce  Remigiusz Chomicz  ZSZ nr1 – 105 kg

2 miejsce Maciej Zabielski    ZSZ nr1         -  90 kg

3 miejsce  Przemek Ochnio    ZSZ nr1         -  90 kg

3. do 78 kg -    1 miejsce  Piotr Puczka   ZSZ nr1     -     150 kg

2 miejsce   Emil Śliwa   ZSZnr1            -     120 kg

3 miejsce Patryk Puczka   ZSZ nr1         -     110 kg

4 . do 85 kg     1 miejsce    Damian Lizut         ZSZ nr2115 kg

2 miejsce    Daniel Popławski     ZSZ nr1 -  105 kg

5  .  ( powyżej) 85 kr +  – 1 miejsce Karol Chmielewski  ZSZnr1 – 145 kg

2 miejsce Maciej Juchimiuk   I LO      -       120 kg

3 miejsce Patryk Tymiński    ZSZnr 1   -     110 kg

Główną nagrodę o Puchar Dyrektora ZSZ Nr 1 i  I miejsce w kategorii do 78 kg wywalczył uczeń ZSZ nr 1 Puczka Piotr  z wynikiem  - 104,99  pkt Wilks  - 150 kg

W  zawodach brało udział 32 zawodniczek i zawodników szkół bialskich oraz szkoły gimnazjalne.

Puchary  wręczył zawodnikom  dyr. Szkoły p .Ireneusz Długołecki,  medale p. Agnieszka Biegajło  nauczycielka  wf-u  ZSZ nr2  .

Zawody zakończył p. dyrektor  Długołęcki życząc wszystkim jeszcze większych osiągnięć i dalszej pracy nad rozwijaniem swoich pasji i talentów sportowych oraz zaprosił na następną XIII galę za rok .

Nagrody i  upominki ufundowane przez sponsorów wręczyli uczniowie naszej szkoły.

Organizatorzy zawodów p. Wiesław Kamecki i p. Mirosław Sobczak pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zawodów  :

- dyr. Szkoły ZSZ nr 1 p. Ireneuszowi Długołęckiemu

- sędziom:  Panom Franciszkowi Szablukowi oraz Mariuszowi Warownemu ,

- Specjalizacji  ciężarów i kulturystyki AWF w Białej Podlaskiej pod kierunkiem dr.        Jarosława Sacharuka. i mg Pauliny Szyszki

- Panu Stanisławowi  Polaczukowi z SZS w Białej Podlaskiej

- Uczniom Samorządu Szkolnego  ZSZ Nr1  i opiekunce Agnieszce  Dziewulak

-Uczniom koła fotograficznego Pawłowi Iwaniukowi oraz Danielowi Biernackiemu  za video-fotorelację z zawodów

Sponsorom :

-  SZS Biała Podlaska  - Stanisław Polaczuk

- Siłowni - Fitness - ,,FABRYKA CIAŁA” p. Łęcki  Marcin

- Firmie  Handlowo Usługowej  p. Krzysztof  Mikiciuk (odżywki sportowe)

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział w zawodach  i zapraszamy wszystkich uczniów  bialskich szkół  na kolejne mistrzostwa w 2017 roku.

Zdjęcia: Daniel Biernacki, Szkolne Koło Fotograficzne KADR