konkurs bar1 czerwca w Sadownem odbył się I Ogólnopolski Konkurs Barmański pt. „Barman – zawód z przyszłością”. Organizatorami konkursu byli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem i Centrum Szkolenia Barmanów Jerzego Czapli, przy udziale Powiatu Węgrowskiego i Gminy Sadowne.

Uczennice klasy trzeciej w zawodzie kelner Malwina Kamińska i Sylwia Radziejewska pod opieką p. Barbary Kowaluk wzięły udział w zmaganiach konkursowych i zdobyły I miejsce

. Konkurs o randze ogólnopolskiej w kategorii Soft drink – drink bezalkoholowy przygotowywany w blenderze miał charakter szkoleniowo-integracyjny w formule otwartej. Każdy zespół miał za zadanie przygotowanie soft drinka. Jedna osoba z drużyny miała przygotować dekoracje do koktajlu, a następnie druga osoba przygotowała koktajl mieszany zgodnie z recepturą metodą blenderowania w ilości 4 porcji. Między sobą rywalizowało 9 szkół z całego kraju.

Niezależną i profesjonalną ocenę umiejętności zawodowych gwarantowała Komisja Konkursowa, w skład której weszli: Przewodniczący Jury Degustacyjnego – Zbigniew  Łęgowski i sędziowie techniczni: Jerzy Czapla i Jakub Piech oraz osoby wspomagające Komisję oceną degustowanych drinków bezalkoholowych.

Jury podczas całego Konkursu oceniało m.in. formy prezentacji uczestników, poprawność manipulowania sprzętem i składnikami drinków, wykonanie ozdób, ogólną zręczność i sprawność, limit czasowy, a przede wszystkim walory wykonanych drinków.

Nasze uczennice Malwina i Sylwia wylosowały 9 miejsce startowe, pomimo zmęczenia w oczekiwaniu na start były bezkonkurencyjne i zdobyły I miejsce. Zwycięstwo w konkursie jest zwieńczeniem ich zaangażowania i poświęcenia czasu na kurs barmański, który niedawno ukończyły. Jeszcze raz gratuluję sukcesu