t7Dnia 3-4 czerwca 2016r , w Zespole Szkół  Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance w województwie wielkopolskim ,odbyły się centralne  eliminację XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w 11 blokach tematycznych. W eliminacjach centralnych olimpiady brało udział  221 uczniów z róznych szkół zawodowych w Polsce( w większości rolniczych). Olimpiada składała się z etapu teoretycznego – test 60 pytań tematycznych i etap praktyczny – 3 zadania do wykonania.  Olimpiada przebiegała w sympatycznej atmosferze, zdrowym duchu rywalizacji. Po paru godzinach ciężkiej pracy nasza uczennica Martyna Saczuk zajęła 8 miejsce w bloku technologia żywności  zdobywając  tytuł Laureata.

Tytuł laureata – eliminacje centralneOWiUR

W bloku technologia żywności   naszą szkołę i miasto Biała Podlaska  reprezentowała  Martyna Saczuk uczennica trzeciej klasy Technikum w zawodzie  technik żywienia i usług gastronomicznych.

Nasza uczennica miała  za sobą długą drogę, bo przejście z powodzeniem przez eliminacje szkole, a później okręgowe zajmując 3 miejsce   i tytuł laureata  w finale to naprawdę wielkie wyzwanie i powód do dumy.

Do Olimpiady Martyna przygotowywała się pod okiem opiekuna olimpiady w bloku technologia żywności  pani Wiolety Kuliczanki oraz nauczycieli uczących ją przedmiotów gastronomicznych tj: pani Grażyny Hromiuk, pani Agnieszki Kotiuk i pani Elżbiety Horodeckiej. Olimpiadę jak co roku na szczeblu szkolnym organizują i pilotują p. Wioleta Kuliczanka- opiekun bloku technologia żywności  i p. Anna Przywuska – opiekun bloku gastronomia.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl.

Serdecznie gratulujemy  naszej uczennicy .