dsc 00211W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pt. „Bądź autorem swojej kariery”  Centrum Informacji i Planowania  Kariery Zawodowej w Białej Podlaskiej zorganizowało cykl zajęć zawodoznawczych.  Dnia 18 października w Eurolekcji poświęconej studiom i pracy za granicą oraz działalności w wolontariacie uczestniczyli uczniowie z klas 3 Th i 3 Tl. We środę -19 października uczniowie klas 3 Ta i 3 Ti spotkali się z przedstawicielami kierunków informatycznych z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej i Politechniki Lubelskiej.

Studenci z siedleckiego koła naukowego „Genbit” pokazali skonstruowane przez siebie roboty i przeprowadzili konkurs z nagrodami dla słuchaczy. W piątek - 21 października uczniowie z klas 3 Td i 3 Te uczestniczyli w zajęciach informacyjnych na temat zawodów medycznych. Studenci z Państwowej Szkoły Wyższej opowiedzieli o specyfice i korzyściach studiowania na kierunkach takich jak fizjoterapia, pielęgniarstwo i zdrowie publiczne. Przeprowadzili też instruktaż pierwszej pomocy. W spotkaniu uczestniczyły również przedstawicielki Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Medycznego Studium Zawodowego w Białej Podlaskiej. Organizatorzy  VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zaprezentowali też uczestniczącej w spotkaniu młodzieży film na temat zawodów przyszłości.