dsc 8548Dnia 15.12.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej miało miejsce wielkie wydarzenie kulturalne - II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej, którego hasłem przewodnim w tym roku była muzyka filmowa.

Do konkursu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białej Podlaskiej zgłaszali się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ostatecznie w konkusie wzięło udział 19 uczniów, występujących solowo, w duetach i zespołach. Serdecznie dziękujemy wykonawcom i ich opiekunom za przygotowania i udział w konkursie.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom zarówno wokalny jak i językowy, dlatego też obrady jury były niezwykle burzliwe. Przewodniczącą jury była Danna Wróbel, specjalistą od oceny wokalu instruktor śpiewu Bialskiego Centrum Kultury –Ireneusz Parafiniuk. Poprawną wymowę oceniał  Daniel Sawczuk –wykładowca j.angielskiego w Państwowej Szkole Wyższej im Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz Mariusz Buszta kierownik studium Języków Obcych AWF w Białej Podlaskiej.

Podczas obrad jury czas umilał gościom szkolny kabaret MIAU, którego opiekunem jest pomysłodawczyni i koordynator konkursu Katarzyna Kossowska, nauczycielka

j. angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Oprócz kabaretu na scenie zaprezentował się laureat konkursu z poprzedniego roku-Szymon Gajewski z I LO w Białej Podlaskiej, zespół IMMUNITET, grupa taneczna IMPULS Edyty Jakóbiuk i DOMINO Violety Jaroszek oraz nauczycielki z ZSZ nr 1. Gwiazdą koncertu był JANUSZ MALEŃCZUK. Serdecznie dziękujemy wszystkim artystom.

Zwycięzcą II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej  została Aleksandra Olesiejuk, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Drugie miejsce wyśpiewała Wiktoria Nowicka, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Maleńczuk z ZSZ nr I w białej Podlaskiej. Nagrodę publiczności zdobyła Magdalena Ratajczyk z ZSZ nr 1, nagrodę za piękną wymowę angielską Natalia Maksymiuk, a wyróżnienie Julia Połynko i Kinga Czeczko z Publicznego Gimnazjum nr 2 za przepiękny występ w duecie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, słowników, kuponów do restauracji Verona i Gastrofaza, plecaków, piór, słodyczy i innych gadżetów. Sponsorem głównym eventu było Centrum Języków Obcych PRIME, które oprócz innych ciekawych nagród, ufundowało nagrodę główną- bony o wartości 400 zł na kurs j.angielskiego. Gościem specjalnym był reprezentant PRIME pan Medard Orlik. Pozostałymi sponsorami byli  Państwowa szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, klub muzyczny GRAMOFON, Restauracja VERONA, klub muzyczny Capitol Anna Romaniuk, Fundacja Kocham Podlasie Grzegorza Biereckiego, Szkoła Językowa LEADER SCHOOL, P.P.H. Józef Resiak.   Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Na kolejną edycję serdecznie zapraszamy za rok.

Zdjęcia - Daniel Biernacki -Szkolne Koło Fotograficzne KADR p.Wiesława Kameckiego