dsc03309Dnia 20 grudnia 2016 roku w Lublinie odbył się etap regionalny IV edycji konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów bhp. W konkursie wzięli udział przedstawiciele  szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Do konkursu przystąpiło 49 uczniów z 25 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: Dagmara Celińska III Ts i Łukasz Prokopiuk III Ts, laureaci etapu szkolnego konkursu.

Test, przygotowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, składał się z 35 pytań testowych. Wyłonił on 2 uczennice, które ex aequo zdobyły 34 punkty i zajęły pierwsze miejsce. Troje uczniów uzyskało ex aequo 32 punkty: Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły  Łukasz Prokopiuk. Ci uczniowie przystąpili do dogrywki celem wyłonienia zdobywcy drugiego miejsca. Pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy . Dopiero druga dogrywka wyłoniła laureata, zdobywcę drugiego miejsca – został nim Łukasz Prokopiuk.

Trójka laureatów etapu regionalnego otrzymała nagrody rzeczowe w postaci tabletu. Natomiast wszyscy uczestnicy etapu regionalnego konkursu zostali nagrodzeni dyplomami uczestnictwa oraz powerbankami. Wszystkie nagrody ufundował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie.

Serdecznie gratulujemy uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę a Łukaszowi  życzymy dalszych sukcesów podczas centralnego etapu konkursu w Warszawie.