Logowanie

Szukaj

W ramach współpracy ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej zorganizowaliśmy w drugim semestrze zbiórkę karmy, smyczy, obroży oraz koców, ręczników i innych artykułów potrzebnych zwierzętom. Do naszej szkolnej akcji aktywnie włączyli się uczniowie z klas 4 Tm i 1Tm (technik hotelarstwa) oraz młodzież
z innych klas, która pomagała zebrać niezbędne artykuły.

Podsumowaniem naszego przedsięwzięcia był przyjazd do schroniska uczennic z klasy 1 Tm z zebranymi rzeczami.

 Działania podjęte w ramach pomocy dla bezdomnych zwierząt są formą doraźnego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu bialskiego schroniska ale przede wszystkim mają na celu uwrażliwienie młodzieży na los porzuconych istot. Czas spędzony ze zwierzętami był dla nas cennym doświadczeniem i na długo pozostanie w naszej pamięci. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a tym samym umocnić współpracę z tą instytucją.

W przyszłym roku szkolnym również będziemy prowadzili akcję pomocy na rzec schroniska, dlatego już teraz gorąco zachęcamy do udziału w tego typu akcjach (za zaangażowanie i pomoc przewidziane są punkty dodatnie z zachowania).

Akcję pomocy zwierzętom prowadzą: p. Dorota Mikołajczyk i p. Wioleta Kuliczanka .