Logowanie

Szukaj

Dnia 27 września b. r. uczniowie z klas 2 Ti oraz 2 Tf  pod opieką p. Agnieszki Struk, p. Tomasza Dawidiuka i p. Tomasza Chazana wzięli udział w wycieczce do Lublina. W ramach wyjazdu  młodzież zwiedziła Muzeum na Majdanku i zapoznała się z historią byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Głównym punktem programu było uczestnictwo w pokazach z fizyki organizowanych już po raz 58 przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tegoroczne pokazy z fizyki miały szczególny charakter, gdyż odbywały się one w trakcie obchodów 150 rocznicy urodzin patronki UMCS w Lublinie Marii Curie - Skłodowskiej. W związku z tym faktem nie mogło zabraknąć doświadczeń związanych z promieniotwórczością. Ponadto w czasie tegorocznych pokazów zaprezentowane zostały takie działy fizyki jak: elektrostatyka, akustyka i mechanika. Eksperymenty prezentowane przez pracowników uniwersytetu w sposób profesjonalny, z użyciem specjalistycznego sprzętu i z nutką humoru zafascynowały uczniów, tym bardziej że wiele z nich mogli przeprowadzić osobiście