Logowanie

Szukaj

W dniach 9 -11 października uczniowie klas: 3, 2 i 4k oraz nauczyciele przedmiotów w zawodzie technik architektury krajobrazu, wzięli udział w  inicjatywie, której celem było przypomnienie społeczności szkolnej o „Święcie Drzewa”, przypadającym corocznie na 10 października.

 

Tegorocznej edycji programu patronowanego przez Klub Gaja,  przyświecało hasło „Drzewo – Przyjaciel” ,wskazujące na niezliczone korzyści jakie dają nam drzewa. „Drzewa bowiem towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach zmniejszają ilość pyłów i gazów, chronią przed hałasem i zwiększają wilgotność powietrza. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy także jakość naszego życia”. W związku z tym pamiętając  o niezastąpionej, przyjacielskiej roli drzew, powinniśmy je sadzić i właściwie pielęgnować.

Na dowód takiego zaangażowania uczniowie klasy 3 k pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych, Joanny Żarkiewicz, przygotowali artystyczny plakat na temat akcji i wraz z klasą 2 k  posadzili 2 drzewa ozdobne na terenie ogrodu przyszkolnego ZSZ nr 1. Jedno z nich - magnolia, zostało ufundowane przez uczniów klasy 3k.

Pani Marta Osiej wraz z uczniami klasy 4 k zaprezentowała przykłady „drzew –przyjaciół” w formie tablicy informacyjnej przed aulą szkoły.

Coroczne obchody Święta Drzewa 10 października to dobra okazja by posadzić drzewa i zadbać o zdrową przestrzeń – tzw. eko – przestrzeń w naszym otoczeniu. Przypominają o tym architekci oraz technicy architektury krajobrazu zachęcając wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew.

Zdjęcia: Zuzanna Jankowska, Diana Semeniuk, Szkolne Koło Fotograficzne KADR