Logowanie

Szukaj

„Trzeba nauczyć się z wdzięcznością i z radością delektować piękną chwilą” – pod takim hasłem w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia, która odbyła się 12 października, była okazją do przekazania wszystkim nauczycielom wyrazów wdzięczności za ich trud, poświecenie i kształtowanie młodych charakterów poprzez rozbudzanie pasji i inspirowanie do odkrywania nowych zainteresowań.

Uroczystość rozpoczęła się od występu uczennicy Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Następnie, w swoim wystąpieniu pan dyrektor Ireneusz Długołęcki wyraził uznanie dla dokonań nauczycieli wynikających z podejmowania działań na rzecz młodzieży.

Szczególne słowa uznania, w imieniu całej społeczności szkolnej skierowała do zaproszonych gości uczennica klasy 3Ta.

Po części oficjalnej mieliśmy okazję podziwiać uczniów, którzy w czasie swoich autorskich występów zaprezentowali niezwykłe zdolności wokalne i taneczne. I tak, Daria Smołońska przedstawiła swoją interpretację utworu z repertuaru Ani Wyszkoni pt. „Biegnij przed siebie” zaś Klaudia Buławska i Ola Kowalewska przygotowały autorski taniec do piosenki „Kocham życie”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie z naszego szkolnego zespołu przypomnieli  utwór z repertuaru Kobranocki pt. „Kocham cię jak Irlandię”, wprowadzając tym samym słuchaczy w klimat przełomu lat 80. i 90.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej szkolnej uroczystości, a w szczególności uzdolnionej młodzieży i ich opiekunom, pocztowi sztandarowemu, obsłudze technicznej i uczniom z Koła Fotograficznego „Kadr”.

Zdjęcia: Aleksandra Kulicka, Eryk Koszołko: Szkolne Koło Fotograficzne KADR