Logowanie

Szukaj

Dnia 20 października b. r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Międzynarodowych Targach Turystycznych „World Travel Show” zorganizowanych w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.  W tak wielkim dla  świata turystyki wydarzeniu wzięło udział 52 uczniów z naszej szkoły, kształcących się w klasach o profilu - technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczniowie byli pod opieką: p. Wiolety Kuliczanki, p. Elżbiety Horodeckiej , p.  Anny Przywuskiej i p. Aleksandry Kozak- Kowalewskiej. 

Podczas tego niezwykłego wydarzenia, jakim były II Międzynarodowe Targi Turystyczne, uczniowie mieli wyjątkową możliwość zapoznania się z ofertą turystyczną różnych krajów i regionów całego świata, a w szczególności Meksyku i krajów Azji . Ważnym elementem tego wydarzenia była promocja potencjału turystycznego naszego kraju, różnych jego miejsc, jak i  instytucji związanych z branżą turystyczną. Na zwiedzających czekały niezwykłe atrakcje, konkursy oraz ciekawe w formie, jak i treści, materiały informacyjne i pamiątki od wystawców.

W targach zaprezentowało się  ponad 600 wystawców z całego świata. Swoje oferty prezentowali: touroperatorzy, przedstawiciele biur podróży, hoteli, moteli, pensjonatów,  szkółek żeglarskich, przewoźnicy, firmy produkujące sprzęt turystyczny, dealerzy i producenci jachtów, łodzi żaglowych, sprzętu motorowodnego, kajaków, akcesoriów turystycznych. Ponadto uczestnicy targów mogli podziwiać domki hotelarskie, namioty i przyczepy campingowe, campery, a także zapoznać się ze specjalistyczną ofertą wydawniczą, przewodnikami, mapami itp.

Gościem specjalnym targów był Wojciech Cejrowski- jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich podróżników. Jak sam o sobie mówi: poszukiwacz ginących plemion Amazonii. Ze swą  niezwykłą  charyzmą opowiadał o swoich wyprawach i rozdał autografy. Na targach pojawiło się też stoisko jego Sklepu Kolonialnego, na którym można było zakupić ciekawe pamiątki.

Świat gastronomii poznawaliśmy podczas degustacji tradycyjnych produktów i potraw z całego świata. Gościem specjalnym był  pan Jakub Wolski z  Hell's Kitchen, który promował nowoczesną gastronomię.

Tą międzynarodową imprezę  uświetniły pokazy muzyczne i taneczne,  prezentowane przez artystów, pochodzących z całego świata . Odwiedzający poczuli klimat Azji oraz mogli zainspirować się i poczuć chęć  do wypraw w świat Orientu.

Wycieczka okazała się niezwykle cennym doświadczeniem, a także niezapomnianym i bogatym  przeżyciem dla naszych podopiecznych. Jednym zdaniem, była błyskawiczną przygodą z Azją w samym sercu Europy.