Logowanie

Szukaj

W sobotę 11 listopada, Dyrektor wraz z delegacją młodzieży z naszej szkoły,  uczestniczył w miejskich uroczystościach z okazji obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się  o godzinie 10:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w parafii Narodzenia NMP przy ulicy  Brzeskiej.

Godzinę później nastąpił paradny przemarsz na plac Wolności pod pomnik Orła Białego. Tam po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu oraz przemowie  prezydenta naszego miasta, odbył się niepodległościowy apel pamięcią. Pod pomnikiem zostały złożone wieńce,  kwiaty i oddano hołd walczącym o niepodległość .

Tegorocznym obchodom Święta Niepodległości towarzyszyła także inauguracja przygotowań do obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.

                 W tak uroczystym dniu nie zabrakło również szkolnej telewizji Ekonomik TV. Nasza młodzież przeprowadziła  wywiady  z uczestnikami obchodów . Poprzez włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, mogliśmy  oddać hołd tym, którzy 99 lat temu ofiarnie walczyli o to, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolną i niepodległą ojczyzną.

Zdjęcia: Aleksandra Kulicka; Szkolne Koło Fotograficzne KADR