Logowanie

Szukaj

30 listopada 2017 r. w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków, która uczestniczyła w prelekcji „Tradycje ciasta piernikowego i świątecznych wypieków”. Nasi goście wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Wioletę Kuliczankę oraz uczennice: Karolinę , Martynę i Karolinę  z klasy 1d. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z tradycją wypiekania ciasta piernikowego, jego składnikami, metodami przygotowywania oraz sposobem dekorowania świątecznych pierników.

Podczas spotkania maluchy miały okazję poznać zawody gastronomiczne, a także zmierzyć się z kulinarnymi zadaniami, które polegały na wykrawaniu ciasteczek. Nie lada wyzwaniem okazało się dekorowanie gwiazdek i bombek z piernika ozdobami z masy cukrowej oraz lukru. Podopieczni chętnie wcielili się w rolę cukierników, a na słodkościach pojawiły się różnokolorowe śnieżynki, serduszka i kwiatki. Spotkanie zakończyło się degustacją wcześniej upieczonych pierniczków. Na zakończenie przedszkolaki serdecznie podziękowały za interesujące spotkanie, które na długo zapamiętają. Przypominać o nim będą własnoręcznie ozdobione gwiazdki z piernika, które trafią na ich choinkę w przedszkolu.

Zdjęcia: Eryk Koszołko, Zuzanna Jankowska, Szkolne Koło Fotograficzne KADR