Logowanie

Szukaj

16 grudnia b.r odbył się drugi etap IV edycji interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Konkurs, zorganizowany z inicjatywy uczelni z całego kraju, daje szansę młodym ludziom nie tylko rozwinąć swoje umiejętności z zakresu edukacji społeczno-medialnej ale jest szansą szczególnie dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Po raz kolejny do tego konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły. W tej edycji reprezentantkami ZSZ nr 1 były: Monika Kalużna (4Ts) i Dagmara Celińska (4Ts). Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na napisaniu pracy dotyczącej mediów na jeden spośród podanych tematów. Uczennice przedstawiły swoje przemyślenia w esejach o następujących tytułach:  Odpowiedzialność za słowo i  Reklama – manipulacja czy zachęta? Napisane prace spotkały się z pozytywną opinią komisji konkursowej, co zaprocentowało zakwalifikowaniem się do drugiego etapu, który odbył się na KUL-u i polegał na napisaniu testu w oparciu o podaną literaturę. Poziom tegorocznych zmagań był niezwykle wysoki, nie tylko z uwagi na ich interdyscyplinarność, ale przede wszystkim na umiejętność kojarzenia faktów historycznych z najważniejszymi wydarzeniami związanymi
z rozwojem edukacji medialnej.

            Opiekunem konkursu była p. Marta Sawtyruk.