baner-duzy
17 listopada 2009 r. o godz. 11.00 troje uczniów z I Liceum Profilowanego pod opieką nauczyciela geografii - Jacka Kulpy, rozwiązywało test on - line składający się 20 pytań testowych w czasie 30 - minut. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do II Etapu
uzyskując odpowiednio:
  • Olga Jachołkowska - 19 pkt
  • Anna Korzeniewska - 18 pkt
  • Rafał Laszuk - 18 pkt
W II Etapie uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne na tematy wybrane z kilku oddanych do dyspozycji. Konkurs został rozstrzygnięty 21 grudnia 2009 r.
Uczeń klasy III Lz - Rafał Laszuk, za prezentację na temat: „Odnawialne źródła energii - moda czy konieczność", zajął 4 miejsce w konkursie (najlepsze wśród uczniów z bialskich szkół) uzyskując wyróżnienie nagrodzone dyplomem.

skanuj0005

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat funkcjonowania rynku energii (efektywność energetyczna, promowanie konkurencji, odnawialne źródła energii) oraz problematyki związanej z ochroną środowiska i zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań technicznych w szeroko pojętej branży energetycznej.