zdjecieWydawnictwo Szkolne PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz fundacją МАПРЯЛ i РУССКИЙ МИР przygotowało dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, uczących się języka rosyjskiego, projekt edukacyjny pt. „Путеводитель по Москве". W konkursie wzięło udział 292 uczniów z całej Polski. Wyróżnionych zostało 10 prac, wśród których znalazła się praca autorstwa Eweliny Kosińskiej - uczennicy ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej, uczęszczającej do klasy 3Tk. Praca została przygotowana pod kierunkiem pani Danny Vrubel - nauczycielki języka rosyjskiego.
Projekt obejmował wiele obszarów tematycznych , z których Ewelina wybrała „Obiekty sakralne Moskwy". W swojej pracy uczennica przedstawiła rysunki pięciu wybranych świątyń znajdujących się w Moskwie i opisała każdą z nich. Przy ocenie prac konkursowych jury brało pod uwagę:
  • zgodność z tematem;
  • różnorodność wykorzystanych źródeł;
  • oryginalność pomysłu;
  • estetykę wykonania;
  • poprawność językową.
Praca Eweliny Kosińskiej spełniła wszystkie w/w kryteria. Uczennica wykazała ogromne zainteresowanie kulturą i sztuką rosyjską. Talent naszej uczennicy zrobił duże wrażenie na organizatorach konkursu. Nagrodą, którą otrzymała zwyciężczyni, jest wyjazd na trzytygodniowy wakacyjny obóz językowy do Moskwy, w którym wezmą również udział przedstawiciele 40 innych państw.

ZWYCIĘŻCZYNI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!