alert_ekologiczny

Uroczyste podsumowanie XXII edycji Alertu Ekologiczno-Zdrowotnego odbyło się 22 września w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem. Alert miał na celu aktywizację młodzieży w działaniach ekologicznych

Galeria zdjęć

Do Alertu w minionym roku szkolnym przystąpiły 162 placówki oświatowo-wychowawcze z Lubelszczyzny.
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 19 szkół, a wśród nich nasza szkoła. W etapie wojewódzkim zajęliśmy II miejsce.
Społeczności szkolne i lokalne prowadziły działania na rzecz ochrony przyrody i kształtowania środowiska naturalnego. Dla celów dydaktycznych zakładano m.in. ogrody szkolne, młodzi ludzie uczyli się racjonalnego korzystania z surowców oraz dbania o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe. Organizatorami alertu były lokalne samorządy, kuratoria oświaty, PCK, Sanepid oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.