8W dniach 25-28 października 2010 roku gościliśmy w naszej szkole Ekaterinę Onufrienok z Rosji oraz Francisa Soglato Abgozo Kani z Togo. Przybyli oni w ramach projektu "EXPRESS YOUR KNOWLEDGE" na zaproszenie pań: Moniki Mieleckiej i Iwony Kalenik, które opiekowały się gośćmi podczas ich całego pobytu.
Galeria zdjęć
Francis i Katerina rozpoczęli warsztaty w naszej szkole od spotkania z Panią Dyrektor Martą Borys. Opowiadali o swoich krajach i ich kulturze oraz przedstawili program swojego pobytu w naszym mieście.
W wybranych klasach, goście prowadzili anglojęzyczne warsztaty prezentujące kulturę, geografię, kuchnię i życie codzienne Rosji i Togo. Młodzież z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach i zadawała pytania dotyczące krajów, z których pochodzą prowadzący.
Każdego dnia po południu Francis i Katerina poznawali nasze miasto i jego okolice; zwiedzali Stadninę Koni w Janowie Podlaskim, brali udział w zajęciach sportowych( wspinaczka na ściance) oraz uczestniczyli w otrzęsinach w internacie naszej szkoły przygotowanych przez mieszkanki internatu.
Na zakończenie swojego pobytu goście podsumowali współpracę z młodzieżą podczas warsztatów: podkreślali zaangażowanie z jakim młodzież naszej placówki uczestniczyła w ich zajęciach i korzystała z możliwości prowadzenia konwersacji w języku angielskim .
Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia wejdą już na stałe do kalendarza roku szkolnego naszej szkoły!
Opracowała :Iwona Kalenik