szkola_z_klasa_2_0
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z klasą 2.0", który będzie realizowany w klasach: 1Ti i 2Ti oraz 1Tc, 1Td, 1Tf.
Program "Szkoła z klasą 2.0" jest częścią akcji "Szkoła z klasą", która jest prowadzona przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Agorę S.A, wydawcę "Gazety Wyborczej". Akcję wspomaga Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności CELE PROGRAMU
1. Zachęcenie nauczycieli do wykorzystywania w nauczaniu technologii informacyjno - komunikacyjnych.
2. Wypracowanie wspólnie ze szkołami (nauczycielami i uczniami) kodeksu dobrych praktyk dotyczących korzystania z nowych mediów zarówno na terenie szkoły jak i w całości procesu nauczania.
3. Promowanie pracy z uczniami metodą projektów edukacyjnych rozwijających samodzielność, umiejętności myślenia, rozumowania i rozwiązywania problemów przy zastosowaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.
4. Umożliwienie nauczycielom publicznego zaprezentowania swoich pomysłów na zajęcia dydaktyczne i projekty edukacyjne rozwijające te umiejętności oraz szkolne festiwale nauki.
5. Umożliwienie nauczycielom oraz uczniom wymiany opinii i doświadczeń na platformie internetowej programu.
6. Upowszechnienie metod nauczania, wykorzystujących nowoczesne technologie i sprzyjających rozwijaniu umiejętności myślenia poprzez udostępnienie BAZY 2.0 (a w niej Biblioteki Internetowej Materiałów Edukacyjnych (BIM) z zadaniami, doświadczeniami, eksperymentami, scenariuszami, projektami i poradnikami, oraz katalogu zrealizowanych dotąd projektów).
Pierwsze kroki w programie mamy już za sobą. W dniach 7-9 grudnia 2010 roku przeprowadziliśmy w klasach debaty dotyczące zasad korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych w szkole i poza nią. Pomysły są bardzo ciekawe. Czeka nas szkolna debata podczas której opracujemy Kodeks 2.0, czyli kodeks dobrych praktyk, dotyczących korzystania z nowych mediów w szkole i w całym procesie nauczania.
Zachęcam uczniów oraz nauczycieli do aktywnego i efektywnego uczestnictwa w programie 
Więcej informacji http://www.ceo.org.pl/portal/szkolazklasa2zero
Osoby odpowiedzialne: p. Katarzyna Fedoruk i p. Paweł Skulimowski.