wystawki 2010 01809.12.2010 r. w ZSZ nr1 w Białej Podlaskiej odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu gastronomicznego organizowanego przez nauczycielki przedmiotów gastronomicznych G. Hromiuk, A. Kotiuk i B. Kowaluk. Tematem przewodnim było hasło „Moja potrawa wigilijna". Celem konkursu była promocja uczniów naszej szkoły.

Galeria zdjęć

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły, a ich zadaniem było przygotowanie potrawy wigilijnej. Ostatecznie w konkursie wzięło udział
8 osób, decydowała kolejność składania zgłoszeń.
W dniu konkursu uczestnicy przygotowali następujące potrawy: kutia, kulebiak z kapustą, karp w maśle orzechowym, karp pieczony, pstrąg z kaparami, bigos rybny, ryba z żółtym serem, karp wigilijny.
Potrawy były oceniane przez jury w skład którego wchodzili: Dyrektor i z-ca dyrektora szkoły, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych oraz uczennica 4 klasy w zawodzie kucharz. Decyzją jury wyłoniono trzy najlepsze potrawy bez wskazania konkretnych miejsc. Najlepsze potrawy przygotowały: Ewa Cedrzyńska klasa 3 Td - pstrąg w sosie kaparowym, Joanna Cis klasa 3Tc- karp pieczony, Patrycja Celińska klasa 3Tc - ryba z żółtym serem. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a trzy osoby, których potrawy oceniono najwyżej otrzymały sprzęt gospodarstwa domowego.
Organizatorzy wręczyli także dyplomy pamiątkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom, którymi byli Warsztaty Szkolne, Restauracja Verona Club, za ufundowanie nagród w konkursie.