szkoly_talentowDnia 21 marca pani Dyrektor dr Marta Borys odsłoniła tablicę upamiętniającą nadanie naszej szkole tytułu „SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW".
Do 23 lutego 2011 roku zostało nadanych 312 tytułów Szkoły Odkrywców Talentów, wśród nich jesteśmy my, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 (w województwie lubelskim jest 15 Szkół Odkrywców Talentów).

Galeria zdjęć

Tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów" przyznany jest szkole, która posiada przynajmniej trzech nauczycieli, prowadzących systematyczną pracę z uczniami o szczególnych uzdolnieniach i których uczniowie mają szczególne osiągnięcia. Wyróżnieni nauczyciele to: pan Sławomir Czubaj, pani Zofia Grzeczyńska, pani Iwona Maj i pani Ania Ciołek. Pan Sławomir Czubaj przygotowuje uczniów do Olimpiady Innowacji Technicznych: w 2008 roku było 2 finalistów, w 2009 roku 5 finalistów, w 2010 roku 6 finalistów. Są to uczniowie z Technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk.
Uczniowie pani Zofii Grzeczyńskiej biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości zdobywając tytuł finalisty: w 2008 roku 3 finalistów, w 2009 roku 1 finalista i 1 laureat, w 2010 roku 2 finalistów.
Uczniowie pani Iwony Maj odnoszą sukcesy w Olimpiadzie Innowacji Technicznych-pomysł ekologiczny zdobywając tytuł finalisty - w 2009 roku 2 finalistów, w 2010 roku 2 finalistów.
Szkolny Klub Wolontariusza prowadzony przez panią Annę Ciołek służy potrzebującym. Działania skierowane są do społeczności szkolnej: pomoc koleżeńska np. zbiórki książek, żywności i do środowiska lokalnego - pomoc osobom starszym, chorym, organizacja zbiórek, kwest i inne.