mapkaDnia 3.11.2011 uczniowie klasy II Le po raz kolejny, z wielkim zapałem, udali się na spotkanie z przedsiębiorcą. Naszym wykładowcą był Prezes firmy Rapid Pan Zenon Laszuk. Swoją prezentację rozpoczął od cytatu "Każdy dzień zaczyna się wschodem słońca, a droga do sukcesu marzeniami"
Galeria zdjęć na stronie projektu Te krótkie motto było wprowadzeniem do tematu i miało nam uświadomić, że aby osiągnąć swój cel trzeba go sobie najpierw wymarzyć.

To dzięki marzeniom , planom i chęci do działania Pan Zenon Laszuk założył swoją firmę, która zajmuje się wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii.

Dowiedzieliśmy się, że nie trzeba koniecznie wykorzystywać drewna czy węgla po to, aby otrzymać energię , może nam wystarczyć słońce.

Poza ciekawymi informacjami dotyczącymi przedsiębiorstwa zapoznaliśmy się z techniką skoku ze spadochronu, gdyż Pan Prezes uprawia ten niebezpieczny sport. To jest jego hobby.

Pokazał nam, z czego składa się spadochron, powiedział ile czasu można lecieć z wysokości 4000 m ( jest to około.83s.) oraz rozłożył swój sprzęt chociaż ponowne schowanie go zajmuje nawet 20 min.

Poza wieloma cennymi radami dotyczącymi założenia firmy i ciekawostkami dotyczącymi prowadzenia firmy dowiedzieliśmy się , że istnieje wzór na szczęście i jest on bardziej skomplikowany niż niejedno zadanie z matematyki :)

Z zajęć wyszliśmy bardzo niechętnie nie tylko dlatego, że było one bardzo ciekawe, ale niestety, musieliśmy wrócić do szkoły (gdzie czekała nas kartkówka, która była bardzo trudna:)

Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości i uda nam się rozwiązać wzór na szczęście:)

Jesteśmy pewni, że zdobyta wiedza na pewno zaowocuje w przyszłości, i uda nam się rozwiązać wzór na szczęście:)