W dniach 2-3 czerwca 2009 r. odbył się w Warszawie XXXV ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. W finale wzięły udział 22 trzyosobowe drużyny z całego kraju. Okręg bialski (pod opieką p. Edyty Śliwy) biorący udział w OWoW po raz drugi, był reprezentowany przez Katarzynę Ochnik (kl. III Tb) i Magdalenę Tkaczuk (kl. III Ta)Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 oraz Przemysława Kosieradzkiego ucznia klasy drugiej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białej Podlaskiej.

Zespołowo nasi reprezentanci wywalczyli 6 miejsce.

Indywidualnie Katarzyna Ochnik zajęła 12 miejsce i uzyskała tytuł LAUREATA Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, natomiast Magdalena Tkaczuk i Przemysław Kosieradzki uzyskali tytuł FINALISTY Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości.

Zarówno laureatka jak i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, a ponadto mają zagwarantowany indeks na wybranych uczelniach w całym kraju.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!