00264 najlepszych uczniów ze szkół województwa lubelskiego otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych osób znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Magdalena Kostyra z klasy 4 Th i Patrycja Ostapczuk z klasy 3 Le. Galeria zdjęć

W poniedziałek 5 listopada 2012 r. odbyła się w Lublinie uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie stypendiów. Stypendyści otrzymali dyplomy z rąk wiceministra resortu administracji i cyfryzacji Włodzimierza Karpińskiego, wiceministra edukacji narodowej Tadeusza Sławeckiego oraz wojewody lubelskiego Jolanty Szołno-Koguc.

Wiceminister Karpiński podkreślił, że stypendia Prezesa Rady Ministrów są dobrą praktyką honorowania uczniów, którzy są liderami w swoich społecznościach. Podkreślił, że młodzi ludzie są największym bogactwem Lubelszczyzny, a stymulowanie ich rozwoju stanowi nowoczesny wymiar patriotyzmu.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 r. na wniosek dyrektorów szkół. Otrzymują je uczniowie placówek, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Z każdej szkoły stypendium może dostać tylko jeden uczeń. Musi uzyskać średnią ocen minimum 4,75 i wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W tym roku w całym kraju stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 4021 uczniom.