pb230208 123 listopada uczniowie klasy III Ta pod opieką p. Anny Klebaniuk- Szołonik przybyli do Klubu Kultury „ Piast" przy ulicy Spółdzielczej na spotkanie z poetą. Gościem spotkania był p. Grzegorz Szupiluk- znany bialski poeta, członek Klubu Literackiego „ Maksyma" Galeria zdjęć

W swojej poezji artysta dotyka głównie tematu miłości, samotności i wiary. Jak podkreśla, wiara jest ważna w jego życiu, codziennie próbuje połączyć ją z wiedzą. Utwory poety pełne są tęsknoty za przeszłością, smutku, ale także nadziei i wiary w lepsze jutro. Warto przytoczyć słowa innego znakomitego bialskiego poety p. Ireneusza Wagnera, który tak oto określił p. Grzegorza jako: „...wędrowca chwały i smutku... miłości i tęsknoty... Jest rycerzem słowa, który szuka swojej Madame... to poeta poszukujący... zawsze idący w stronę światła..."
Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z dorobkiem poety, słuchając recytacji w wykonaniu samego autora. Pan Grzegorz zaprezentował najnowsze wiersze z tomiku „ Templum", które z pewnością skłoniły do refleksji czy przemyśleń. Głos zabrał również p. Grzegorz Michałowski- redaktor naczelny Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, który poprzez przepiękną recytację przybliżył uczniom twórczość bialskich poetów, szczególnie młodego pokolenia.
Spotkanie poprowadził p. Radosław Plandowski- dziennikarz, konferansjer oraz instruktor w Klubie Kultury „ Piast". Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali tomik poezji p. Wiesława Gromadzkiego „ Pióropusze". Spotkanie było bardzo interesujące, nie nużyło i przebiegało w ciepłej i kameralnej atmosferze.