img 0092Podczas Dnia Humanistycznego uczniowie klasy 3 Tk uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Dyrektora Wydawniczego p. Łukasza Kamińskiego. Zadaniem uczniów było zredagowanie artykułu na wybrany z przez siebie temat.  Galeria zdjęć

Wszystkie grupy wykazały się dużym zaangażowaniem i nowatorskimi pomysłami w przekazie informacji.

Dnia 6 kwietnia uczniowie z Koła Dziennikarskiego wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez portal Biala24 w nowej siedzibie budynku redakcji. Zajęcia prowadzone przez Dyrektora Wydawniczego p. Łukasza Kamińskiego i Redaktor Naczelną
p. Izabelę Jaroszewską miały na celu zapoznanie z zasadami funkcjonowania i prowadzenia bialskiego portalu. Nasi szkolni dziennikarze mieli okazję poznać pracę redaktora
od momentu, kiedy następuje selekcja, redagowanie i wybór konkretnych materiałów
do momentu ich publikacji. Młodzież mogła krok po kroku zobaczyć, jak powstają różnego rodzaju artykuły i w jaki sposób dokonuje się ich korekty.
Ciekawym doświadczeniem w pracy młodego dziennikarza były warsztaty połączone z wykładem dr S. Orzechowskiego, wykładowcy Instytutu Psychologii UMCS w Lublinie zorganizowane przez Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej. W pierwszej, interaktywnej części zajęć uczniowie poznali sekrety dobrej autoprezentacji, po czym sami musieli zmierzyć się z tym wyzwaniem, dokonując przedstawienia własnej osoby. W kolejnej części opierającej się na symulacji wybranych sytuacji autoprezentacyjnych uczestnicy wcielili się w potencjalnych pracodawców i kandydatów na wybrane stanowiska. Pod okiem prowadzącego uczniowie mieli okazję skonfrontować swoje wyobrażenia dotyczące autoprezentacji z opiniami znawcy w tej dziedzinie. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali certyfikaty.
Kolejnym etapem warsztatów będzie trenowanie pożądanych zachowań w studio nagraniowym.