architektura1W bieżącym roku szkolnym, zgodnie z założeniem zorganizowany został wewnątrzszkolny konkurs plastyczny przeznaczony dla uczniów klas 1-3 technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej.

Celem uczestnictwa młodzieży w konkursie było: rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności, rozwijanie wrażliwości estetycznej, promocja utalentowanej młodzieży wrażliwej estetycznie i twórczo aktywnej, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności rysunkowych oraz popularyzowanie technik rysunkowych stosowanych w pracy zawodowej technika architektury krajobrazu.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać logo kierunku technik architektury krajobrazu techniką rysunkową suchą, czarno-białą lub barwną, na arkuszu formatu A4. W odpowiedzi na konkurs wpłynęły prace wykonane przez uczniów klasy 1Tk i 3Tk.
Prace były oceniane za pomysłowość, trafność tematu i estetykę wykonania. Ostatecznie przyznano 3 nagrody i jedno wyróżnienie.

Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce – Klaudia Maksymiuk, klasa 3 Tk
II miejsce – Piotr Puczka, klasa 1 Tk
III miejsce – Anna Styczyńska, klasa 3 Tk
oraz wyróżniony – Damian Bujnik, klasa 1 Tk.

Zarówno laureaci, jak i osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe o tematyce związanej z architekturą krajobrazu. Zwycięskie prace zostały zaprezentowane na wystawie w pracowni architektury krajobrazu (sala 203).
Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu wpłynęło na rozwinięcie przez uczniów kreatywności oraz umiejętności warsztatowych wykorzystywanych w zawodzie technik architektury krajobrazu. Stało się również narzędziem promocji kierunku w gronie uczniów naszej szkoły.

Organizatorzy: Joanna Bojaczuk, Jolanta Majchrowska

Wystawka prac

architektura1

I miejsce – praca Klaudii Maksymiuk (klasa 3Tk)