Dn. 5 grudnia uczniowie klasy 1d uczestniczyli w symulacji debaty prasowej zorganizowanej przez studentów II roku Socjologii w Akademii Bialskiej.

Celem prowadzonej „na żywo”, w świetle fleszy, dyskusji było przekonanie rozmówców do własnych poglądów z zastosowaniem zasad kultury prowadzenia rozmowy. Młodzież miała okazję wcielić się w rolę osób bezpośrednio zaangażowanych w rozwiązanie społecznego problemu w zakresie poprawy lokalnej infrastruktury. Kluczowymi zadaniami rozmówców były:

  • skuteczna komunikacja;
  • polemika z tezami adwersarzy;
  • sposoby radzenia sobie z trudnymi pytaniami;
  • wywieranie pozytywnego wpływu na rozmówcy;
  • budowanie autorytetu przy zastosowaniu technik psychologicznych.

            Uczestnictwo w tej formie dialogu społecznego, jaką jest debata, pokazało, że wygrywa ten, kto lepiej opanował techniki perswazji, a to z kolei przekłada się na osiągane przez jednostkę cele i jest drogą do trwałego sukcesu.

            Dziękujmy Pani Izie Młynarczyk, wykładowcy z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, za zaproszenie i możliwość udziału w spotkaniu, które miało również charakter informacyjny – dotyczyło prezentacji bogatej oferty edukacyjnej bialskiej uczelni.

Foto: Solomiia Kobets

Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne
Warsztaty medialne