guz1W dniach 18-30 lipca 2018 r. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły: Anita, Paulina, Aleksandra, Patrycja, Damian, Tomasz, Tomasz, Marceli, Piotr i Beniamin, w ramach programu Erasmus +, wzięła udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży w Rumunii. Opiekę nad uczniami sprawowały dwie nauczycielki. W wymianie, której tematem przewodnim był: „Participatory photography for intercultular learning” uczestniczyło około 70 osób z Polski, Rumunii, Holandii, Włoch, Francji i Bułgarii. 

               Udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach w międzynarodowych grupach pozwolił na integrację, zawieranie nowych znajomości, a także na naukę języka anielskiego. Jedną z wielu ciekawych atrakcji była gra miejska, podczas której mieliśmy okazję zwiedzić pobliskie miasto, a także podziwiać piękno górskiego krajobrazu w czasie pieszej wędrówki w górach Cozia.

               W czasie trwania wymiany mieliśmy również okazję poznać tajniki fotografii i doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie, czego zwieńczeniem były prace zaprezentowane podczas zorganizowanej w Centrum Informacji Turystycznej, wystawy zdjęć. Wzięliśmy również udział w konferencji, która przybliżyła jej uczestnikom cele działalności Europejskiego Wolontariatu (EVS), a także pozostałych organizacji biorących udział w projekcie.

               Ciekawym wydarzeniem były wieczory kulturowe, w trakcie których mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych przysmaków i poznać wiele ciekawych informacji na temat innych krajów.

               Czas wymiany obfitował w niesamowite wrażenia, a doświadczenie, które zdobyliśmy z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję wziąć udział w podobnych wydarzeniach, do czego szczerze zachęcamy koleżanki i kolegów z naszej szkoły.