foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

guz1W dniach 18-30 lipca 2018 r. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły: Anita, Paulina, Aleksandra, Patrycja, Damian, Tomasz, Tomasz, Marceli, Piotr i Beniamin, w ramach programu Erasmus +, wzięła udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży w Rumunii. Opiekę nad uczniami sprawowały dwie nauczycielki. W wymianie, której tematem przewodnim był: „Participatory photography for intercultular learning” uczestniczyło około 70 osób z Polski, Rumunii, Holandii, Włoch, Francji i Bułgarii. 

               Udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach w międzynarodowych grupach pozwolił na integrację, zawieranie nowych znajomości, a także na naukę języka anielskiego. Jedną z wielu ciekawych atrakcji była gra miejska, podczas której mieliśmy okazję zwiedzić pobliskie miasto, a także podziwiać piękno górskiego krajobrazu w czasie pieszej wędrówki w górach Cozia.

               W czasie trwania wymiany mieliśmy również okazję poznać tajniki fotografii i doskonalić swoje umiejętności w tej dziedzinie, czego zwieńczeniem były prace zaprezentowane podczas zorganizowanej w Centrum Informacji Turystycznej, wystawy zdjęć. Wzięliśmy również udział w konferencji, która przybliżyła jej uczestnikom cele działalności Europejskiego Wolontariatu (EVS), a także pozostałych organizacji biorących udział w projekcie.

               Ciekawym wydarzeniem były wieczory kulturowe, w trakcie których mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych przysmaków i poznać wiele ciekawych informacji na temat innych krajów.

               Czas wymiany obfitował w niesamowite wrażenia, a doświadczenie, które zdobyliśmy z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję wziąć udział w podobnych wydarzeniach, do czego szczerze zachęcamy koleżanki i kolegów z naszej szkoły.

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz