- Szczegóły
- Autor: Marzena Mierzwa
- Odsłon: 667
9 osobowa grupa uczniów z dwoma nauczycielkami z „Ekonomika”, w dniach 13-20.06.2023, wzięła udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży na Teneryfie; “The meridian island: an european educational approach”. Mieszkaliśmy w miejscowości Guía de Isora, w południowo-zachodniej części wyspy. W Wymianie wzięły udział 2 grupy: z Polski i Hiszpanii.
Tematem przewodnim Wymiany było zjawisko przedwczesnego porzucania szkoły. Nad tym poważnym tematem pracowaliśmy na zajęciach w formie wykładów, prezentacji, odgrywaniu ról i warsztatów. Jak na każdym spotkaniu tego typu, każda grupa organizuje swój wieczór narodowy. My zaprezentowaliśmy Polskę, nasz region i oczywiście naszą szkołę. Nauczyliśmy Poloneza, nakarmiliśmy pierogami i pysznymi polskimi słodyczami. Pierogi przygotowali i podali nasi uczniowie. Cieszą się one zawsze powodzeniem a główny organizator zawsze na nie czeka.
- Szczegóły
- Autor: Katarzyna Kossowska
- Odsłon: 693
“Człowiek nie może odkryć nowych oceanów,
dopóki nie znajdzie odwagi żeby stracić z oczu brzeg.”
Andre Gide.
W dniach od 21 do 29.05.2023 r. uczniowie Ekonomika- Dawid Fedor, Jakub Skrzypkowski i Szymon Szaniawski pod opieką nauczycielek języka angielskiego Sylwii Łęczyckiej Ozimek oraz Katarzyny Kossowskiej uczestniczyli w ostatniej mobilności projektu Erasmus+ Innovative Digital Schools w Rumunii, w mieście Roman. Podczas pobytu uczniowie z Białej Podlaskiej spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Rumunii, Włoch, Bułgarii i Francji, uczyli się programowania oraz drukowali swoje autorskie projekty na drukarce 3D. Wyjazd do Rumunii był okazją do zdobywania samodzielności, pokonywania własnych lęków, integracji międzynarodowej, praktykowania języka angielskiego, jak również zwiedzania, poznawania kultury, zwyczajów oraz specjałów rumuńskiej kuchni.
- Szczegóły
- Autor: Marzena Mierzwa
- Odsłon: 730
Zapraszamy do udziału w kolejnym projekcie Wymiany Młodzieży programu Erasmus+ NA TENERYFIE
Projekt “The meridian island: an European Educational Approach”. odbędzie się na Teneryfie w terminie 13-20.06.2023r.
W wymianie weźmie udział 10 uczestników (18+), plus lider grupy.
Uczestnicy z krajów: Hiszpanii (gospodarz) i Polski.
- Szczegóły
- Autor: Marzena Mierzwa
- Odsłon: 595
W dniach 05-09.12.2022, 4 osobowa grupa z ZSZ nr 1 wzięła udział w kolejnej mobilności projektu Erasmus+ „Innovative Digitalized Schools”. Tym razem spotkanie odbyło się w szkole francuskiej, na wyspie Reunion. Wyspa ta leży ok 700 km na wschód od Madagaskaru. Większość z nas i naszych znajomych musiała odszukać ten zamorski departament Francji na mapie, bo nie jest to oczywisty kierunek turystyczny. Mając kilka godzin na przesiadkę w Paryżu, udało się nam również poczuć przedświąteczną atmosferę tego tętniącego życiem miasta.
Szkoła: LYCEE SARDA GARRIGA powitała nas radośnie i gorąco, dosłownie i w przenośni. Jest to równie duża szkoła jak nasza i ku naszemu zaskoczeniu, bardzo nowocześnie wyposażona. Tematem mobilności była edukacja z wykorzystaniem gier cyfrowych – „Digital Game-Based Learning”. Każda grupa przygotowała grę z wykorzystaniem różnych programów. Uczestniczyliśmy również w warsztatach programowania i drukowania w technologii 3D.
- Szczegóły
- Autor: Sylwia Łęczycka Ozimek
- Odsłon: 572
„Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie” – Emile Zola.
Mieliśmy przyjemność wziąć udział w projekcie Erasmus+ „Young people against racism and xenophobia”. Wraz z pięcioma uczniami (Olą, Jowitą, Maćkiem, Mateuszem i Kacprem) wybraliśmy się do Madrytu, aby zintegrować się z młodzieżą z Hiszpanii, Włoch, Łotwy, Węgier, Bułgarii, Czech i Holandii. Oprócz szlifowania języka angielskiego, młodzież wymieniła się doświadczeniami i przemyśleniami na temat ksenofobii i rasizmu. Głównym celem owej międzykulturowej wymiany było przełamanie stereotypów i barier opartych na pochodzeniu etnicznym. Zwiedziliśmy przepiękne zakątki Madrytu, poznaliśmy wiele ciekawych ludzi oraz przygotowaliśmy polską ucztę dla 50 uczestników projektu :) Zdobyliśmy bezcenne wspomnienia i doświadczenie.
- Szczegóły
- Autor: Marzena Mierzwa
- Odsłon: 743
Tym razem grupę tworzyli uczestnicy projektu ERASMUS+ KA229 -” INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS” Tematem naszego spotkania były Narzędzia Web 2.0
Do naszej szkoły zawitali goście z 5 szkół europejskich: Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch i egzotycznej francuskiej wyspy Reunion, w dniach 11-17.09.2022
Wizytę w Polsce rozpoczęli od przyjazdu do Warszawy 11.09.2022. Po spędzonej tam nocy i odpoczynku rozpoczęliśmy wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Oczywiście pokazaliśmy naszym gościom kilka ciekawych miejsc w Warszawie, np.: Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Na rynku zagrał cudowny kataryniarz a oswojone ptaki jadły okruchy z dłoni zachwyconych uczestników wycieczki. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Białej Podlaskiej. Następny dzień był poświęcony w całości tematowi naszego spotkania, czyli: narzędziom Web 2.0. Skupiliśmy się na grupie aplikacji, które mają szerokie zastosowanie w edukacji. Środę rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Prezydentem Michałem Litwiniukiem.
- Szczegóły
- Autor: Edyta Giedzińska
- Odsłon: 804
W dniach 20-27.07.2022 grupa składająca się z 4 uczniów naszej szkoły: Izabela Ryl, Oskar Patejuk, Jan Chodyka i Natalia Antoniuk razem z opiekunką grupy: Edytą Giedzińską wzięła udział w programie Erasmus+ Youth Exchange " The good education".
Podczas zajęć zapoznaliśmy się z systemami edukacji w krajach wszystkich uczestników uwzględniając ich podobieństwa i różnice. Prowadziliśmy dyskusje na temat możliwości poprawy obowiązujących systemów oraz ich unowocześniania a w szczególności dostosowania do aktualnych potrzeb i wymagań rynku.
- Szczegóły
- Autor: Renata Salecka
- Odsłon: 1005
W dn. 19-25.06 dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Wawrzyniuk i Oliwia Żuk oraz trójka nauczycielek, panie: Marzena Mierzwa, Edyta Giedzińska i Renata Salecka wyjechały do Tomar w Portugalii w ramach projektu ERASMUS+ „ECO-EXPERIENCE IN EUROPEAN SCHOOLS”. Uczestniczki spędziły tydzień w pięknej, chociaż wyjątkowo nieupalnej Portugalii, realizując zadania projektowe.
Było to przedostatnie spotkanie grup z Polski, Portugalii, Turcji i Grecji, a finał już niedługo w Polsce! Tematem projektu koordynowanego przez Rumunię są zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi w Europie i na świecie oraz działania proekologiczne wdrażane już dziś w naszych państwach.
- Szczegóły
- Autor: Karolina Pieńkowska
- Odsłon: 995
W dniach 5-11 czerwca 2022 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Marciniuk, Zuzanna Makaruk, Radosław Zubkowicz i Adrian Wolski wraz z paniami Edytą Giedzińską i Karoliną Pieńjkowską wzięli udział w projekcie Erasmus+ Project ”INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS” Project numer „2020- RO01- KA229-080138_4” w Pazardzhik (w Bułgarii).
W projekcie uczestniczyli także uczniowie z Bułgarii, Turcji, Rumunii i Włoch. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Oprócz zajęć i warsztatów zostały zorganizowane wycieczki do pobliskich miasteczek Plovdiv, Panagyurishte, Peshtera i wspinanie się na górę zakończoną piękną jaskinią, a także wycieczka do stolicy Bułgarii- Sofii.
Ten tydzień był doskonałym czasem na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, zawieranie nowych znajomości, poznanie pięknego kraju jakim jest Bułgaria z jej kulturą, kuchnią
i obyczajowością.
Z pewnością chwile spędzone w Pazadzhiku na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.
- Szczegóły
- Autor: Iwona Daniłoś
- Odsłon: 822
W dniach 8-14 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Panasiuk, Basia Maksymiuk, Błażej Karpiuk i Kuba Skrzypowski pod opieką nauczycieli: Iwony Kalenik, Iwony Daniłoś, Krzysztofa Doroszuka i Jacka Kulpy wzięli udział w projekcie „ECO EXPERIENCE IN EUROPEAN SCHOOLS” ERASMUS+ w Xanthi (północno-wschodnia Grecja).
Było to kolejne ze spotkań uczestników biorących udział w projekcie – Polski, Rumunii, Portugalii, Turcji i Grecji. Tematem działań było poszerzanie i promowanie wiedzy w zakresie działań pro-ekologicznych.