foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

snapchat 307114907UCZNIOWIE EKONOMIKA NA STAŻACH W ITALII

W 2019 ROKU, w ramach projektu „STAŻ ZAGRANICZNY DROGĄ DO KARIERY ZAWODOWEJ” (finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, realizowanego na zasadach programu Erasmus+), po kilkutygodniowym procesie rekrutacji, 56 uczniów technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej kształcących się w różnych zawodach, wzięło udział w czterotygodniowych stażach zawodowych we Włoszech, w Spoletto.

Czytaj więcej...

img 20190704 wa0007Nasi uczniowie biorą aktywny udział w wymianie młodzieży Erasmus + na Teneryfie.

Tematem wymiany jest Gryfikacja, czyli wykorzystanie gier w edukacji i życiu codziennym.

W czasie wymiany, oprócz warsztatów jest również czas na chwilę relaksu oraz możliwość zwiedzania przepięknej Teneryfy.

Czytaj więcej...

loga
58382181 2428995597111893 7178511873568931840 nW dniach od 8 do 18 kwietnia sześcioosobowa grupa uczniów ZSZ1 w Białej Podlaskiej pod opieką p. Edyty Giedzińskiej wzięła udział w międzynarodowym projekcie "Europe United: facing challenges, reinforcing solidarity" w Atenach.
Celem zajęć było między innymi: 
- jednoczenie młodych ludzi z różnych krajów członkowskich UE (Polski, Litwy, Estonii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Grecji),  
- wspólne przeanalizowanie wad i zalet Unii Europejskiej, przedstawienie problemów, z jakimi obecnie się zmaga oraz określenie jej wpływu na nasze codzienne życie,
- zdobycie nowych kompetencji poprzez liczne warsztaty, pracę zespołową i zadania wymagające kreatywności, a także rozwijanie umiejętności z języka angielskiego.

Czytaj więcej...

20190408 150137W pierwszym tygodniu kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna wymiana uczniów ze szkoły włoskiej Liceo Banfi z Vimercate mieszczącej się 20 km od Mediolanu. Wymiana została zorganizowana w ramach realizacji projektu  „Tastes of Europe” , którego autorkami i koordynatorkami są nauczycielki języka angielskiego Ewa Romaniuk i Monika Mielecka. Projekt polsko-włoskiej wymiany polega na organizacji spotkania międzynarodowego, w którym biorą udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz włoskiej szkoły partnerskiej. Szkoły współpracują ze sobą już drugi rok. Trzecie spotkanie w ramach rozpoczętej wymiany odbyło się we Włoszech. Szkoła włoska  gościła 11 uczniów i 2 nauczycieli naszej szkoły w październiku 2018 roku. Następnie, w  kwietniu tego roku miała miejsce rewizyta grupy włoskiej w Polsce (11 uczniów oraz dwóch opiekunów). Strona polska gościła swoich partnerów wymiany w swoich rodzinach, zapoznając włoską młodzież ze zwyczajami, kulturą, szkołą i codziennym życiem oraz zabytkami naszego regionu, Lublina oraz Warszawy pogłębiając jednocześnie znajomość języka angielskiego. Młodzież miała okazję poznać atrakcje przyrodnicze i folklorystyczne regionu, jak również degustować polskie tradycyjne potrawy.

Czytaj więcej...

loga

Uczniowie ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej wezmą udział w międzynarodowym projekcie " United Europe" w Atenach.
Projekt "Zjednoczona Europa w obliczu wyzwań, wzmacnianie solidarności" jest międzynarodową inicjatywą organizowaną i koordynowaną przez organizację E.K.O. Projekt odbędzie się w Atenach, w Grecji, w dniach 8-18 kwietnia 2019r. W projekcie weźmie udział 50 młodych ludzi, z 7 różnych krajów  Unii Europejskiej: Estonia, Włochy, Niemcy, Grecja, Litwa, Polska i Hiszpania.
Podczas projektu uczestnicy będą wymieniać się poglądami i wiedzą na temat podstawowych załóżeń Unii Europejskiej, istotnych korzyści wynikających z jej członkostwa, a także najważniejszych wyzwań przed którymi stoi UE. Najważniejsze problemy, tj. kryzys finansowy, wysoki poziom bezrobocia wśród młodzieży, ciągły napływ imigrantów i nasilenie terroryzmu, zostaną szczegółowo przeanalizowane.

Czytaj więcej...

obraz staze

PROJEKT

‘STAZ ZAGRANICZNY DROGA DO KARIERY ZAWODOWEJ’

UWAGA!

Wydłużamy termin rekrutacji do 21 stycznia 2019,

  NA DRUGI TURĘ STAŻY ZAGRANICZNYCH,

PAŹDZIERNIK /LISTOPAD 2019,

NA ZASADACH PROGRAMU ERASMUS+

SPOLETTO-WŁOCHY

NIE PRZEGAP OKAZJI!!!

20181121 141623W dn. 19-23.11.2018 r. uczniowie bialskiego Ekonomika- Weronika Semeniuk, Dorota Mitura, Eryk Sidoruk, Jakub Joszczuk, Przemysław Skoczeń pod opieką nauczycielki j.angielskiego Katarzyny Kossowskiej wzięli udział w projekcie Erasmus + „Mad for Culture” w Madrycie.

Celem projektu była integracja młodzieży z 7 różnych państw Europy, odkrywanie dziedzictwa kulturowego oraz rozwijanie umiejętności z języka angielskiego. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii połączone zostało z grami terenowymi, podczas których młodzi ludzie uczyli się współpracy w grupie, komunikacji i wzajemnego szacunku.

Czytaj więcej...

20181110 153601O tym, że podróże kształcą, wiemy doskonale. A jeśli są one inspirujące i wpływają na podniesienie kompetencji zawodowych, to tym bardziej odgrywają dużą rolę w naszym życiu. Tym założeniom w szczególności przyświecał cel mojego wyjazdu do urokliwego miasteczka Worcester w Anglii. Pojechałam tam, aby pogłębić swą wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej. Szkolenie zostało sfinansowane w ramach projektu Erasmus+ . Głównym moim zamierzeniem było nauczyć się czegoś nowego, doskonaląc przy tym swoje umiejętności językowe w „naturalnym środowisku”. Mogę śmiało stwierdzić – mission accomplished. Wyjazd był okazją do wzbogacenia mojej wiedzy na temat inspirujących, a zarazem efektywnych metod pracy z młodzieżą.

Czytaj więcej...

img 0289W dniach 17-24 października b. r. jedenastoosobowa grupa młodzieży z klas drugich, pod opieką p. Ewy Romaniuk i p. Moniki Mieleckiej wzięła udział w międzynarodowej wymianie uczniów w Vimercate w północnych Włoszech.

            Uczniowie w czasie pobytu mieli okazję zgłębić tajniki kultury i tradycji Lombardii, doskonaląc przy tym praktyczną znajomość języka angielskiego. Oprócz młodzieży z naszej szkoły, w wymianie wzięli udział również uczniowie z Czech i Słowenii.

            Uczniowie i nauczyciele z Liceo Scientifico Statale „A. Banfi” przygotowali dla nas wiele atrakcji. Pobyt rozpoczął się od zapoznania młodzieży z planem wymiany i szkołą. Następnie, w czasie wycieczki do Mediolanu i Monzy, wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w grze terenowej „treasure hunt”. Kolejny dzień grupa spędziła w mieście Mantua, zwiedzając m.in. piękny zamek rodziny Gonzaga. W sobotę uczniowie udali się do miejscowości Como położonej nad jeziorem o tej samej nazwie -  podziwiali tam piękne widoki gór i słuchali ulicznych koncertów. Niedzielę młodzież spędziła, zwiedzając okolice wraz ze swoimi włoskimi rodzinami.

Czytaj więcej...

Szukaj

Serwisy

rdk

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz