foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

ce5f3f21 26d6 4612 a4e7 56a048fc65e9Tym razem grupę tworzyli uczestnicy projektu ERASMUS+ KA229 -” INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS” Tematem naszego spotkania były Narzędzia Web 2.0

Do naszej szkoły zawitali goście z 5 szkół europejskich: Rumunii, Turcji, Bułgarii, Włoch i egzotycznej francuskiej wyspy Reunion, w dniach 11-17.09.2022

Wizytę w Polsce rozpoczęli od przyjazdu do Warszawy 11.09.2022. Po spędzonej tam nocy i odpoczynku rozpoczęliśmy wycieczkę po Warszawie. Odwiedziliśmy Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier. Oczywiście pokazaliśmy naszym gościom kilka ciekawych miejsc w Warszawie, np.: Łazienki, Stare Miasto, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Na rynku zagrał cudowny kataryniarz a oswojone ptaki jadły okruchy z dłoni zachwyconych uczestników wycieczki. Dzień zakończyliśmy przyjazdem do Białej Podlaskiej. Następny dzień był poświęcony w całości tematowi naszego spotkania, czyli: narzędziom Web 2.0. Skupiliśmy się na grupie aplikacji, które mają szerokie zastosowanie w edukacji.  Środę   rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Prezydentem Michałem Litwiniukiem.

Czytaj więcej...

20220723 215225W dniach 20-27.07.2022 grupa składająca się z 4 uczniów naszej szkoły: Izabela Ryl, Oskar Patejuk, Jan Chodyka i Natalia Antoniuk razem z opiekunką grupy: Edytą Giedzińską wzięła udział w programie Erasmus+ Youth Exchange " The good education".

Podczas zajęć zapoznaliśmy się z systemami edukacji w krajach wszystkich uczestników uwzględniając ich podobieństwa i różnice. Prowadziliśmy dyskusje na temat możliwości poprawy obowiązujących systemów oraz ich unowocześniania a w szczególności dostosowania do aktualnych potrzeb i wymagań rynku.

Czytaj więcej...

img 20220625 wa0014 resizedW dn. 19-25.06 dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Wawrzyniuk i Oliwia Żuk oraz trójka nauczycielek, panie: Marzena Mierzwa, Edyta Giedzińska i Renata Salecka wyjechały do Tomar w Portugalii w ramach projektu ERASMUS+ „ECO-EXPERIENCE IN EUROPEAN SCHOOLS”. Uczestniczki spędziły tydzień w pięknej, chociaż wyjątkowo nieupalnej Portugalii, realizując zadania projektowe.

Było to przedostatnie spotkanie grup z Polski, Portugalii, Turcji i Grecji, a finał już niedługo w Polsce! Tematem projektu koordynowanego przez Rumunię są zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi w Europie i na świecie oraz działania proekologiczne wdrażane już dziś w naszych państwach.

Czytaj więcej...

img 20220610 wa0107

W dniach 5-11 czerwca 2022 roku uczniowie naszej szkoły Wiktoria Marciniuk, Zuzanna Makaruk, Radosław Zubkowicz i Adrian Wolski wraz z paniami Edytą Giedzińską i Karoliną Pieńjkowską wzięli udział w projekcie Erasmus+ Project ”INNOVATIVE  DIGITALIZED SCHOOLS” Project numer  „2020- RO01- KA229-080138_4”  w Pazardzhik (w Bułgarii).

W projekcie uczestniczyli także uczniowie z Bułgarii, Turcji, Rumunii i Włoch. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Oprócz zajęć i warsztatów zostały zorganizowane wycieczki do pobliskich miasteczek Plovdiv,  Panagyurishte, Peshtera i wspinanie się na górę zakończoną piękną jaskinią, a także wycieczka do stolicy Bułgarii- Sofii.

Ten tydzień był doskonałym czasem na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, zawieranie nowych znajomości, poznanie pięknego kraju jakim jest Bułgaria z jej kulturą, kuchnią
 i obyczajowością.

Z pewnością chwile spędzone w Pazadzhiku na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Czytaj więcej...

img 20220513 102908W dniach 8-14 maja 2022r. uczniowie naszej szkoły: Patrycja Panasiuk, Basia Maksymiuk, Błażej Karpiuk i Kuba Skrzypowski pod opieką nauczycieli: Iwony Kalenik, Iwony Daniłoś, Krzysztofa Doroszuka i Jacka Kulpy wzięli udział w projekcie „ECO EXPERIENCE IN EUROPEAN SCHOOLS” ERASMUS+ w Xanthi (północno-wschodnia Grecja).

            Było to kolejne ze spotkań uczestników biorących udział w projekcie – Polski, Rumunii, Portugalii, Turcji i Grecji. Tematem działań było poszerzanie i promowanie wiedzy w zakresie działań pro-ekologicznych.

Czytaj więcej...

20220423 185339Grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr1 z Białej Podlaskiej pod opieką pani Marzeny Mierzwy spędziła cudowny tydzień (21-28.04.2022) na bajkowej wyspie, we wspaniałym towarzystwie.

Kolejny raz zostaliśmy zaproszeni przez hiszpańskie stowarzyszenie: “AIGB” z Gran Canarii.

W wymianie wzięło udział 20 uczestników z 4 krajów: Hiszpanii, Rumunii, Szwecji i Polski.

Czytaj więcej...

wymiana rumuniaZapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wymianie młodzieżowej do Rumunii!

Uczniowie muszą mieć 18 lub więcej  lat oraz być zaszczepieni.

Projekt ma na celu wspieranie jakościowej i wielowymiarowej poprawy w pracy z młodzieżą, w celu dotarcia i wzmocnienia pozycji zmarginalizowanych młodych ludzi, wspierając ich integrację na rynku pracy oraz szanse na włączenie społeczne i edukację.

Proszę wypełnić komputerowo załączony formularz zgłoszeniowy, złożyć odręczne podpisy (uczennica/uczeń i rodzic/opiekun prawny) i przekazać wydrukowany formularz w terminie do 29.04.2022r. (piątek) opiekunowi wyjazdu – nauczycielowi języka angielskiego p. Justynie Krupie

wymiana litwa Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wymianie młodzieżowej na Litwe!
Uczniowe muszą mieć 18 lub więcej lat oraz być zaszczepieni.

Exchange days: from 2022.05.11 to 2022.05.17
Travel dates: 2022.05.10 arrival, 2022.05.18 departure. 

Place: Palūšė/Meironys (Aukštaitija National Park), Lithuania

Participating countries: Lithuania (hosting), Hungary, Portugal, Bulgaria, Turkey, Poland.
Participants per country: 5 (age 18-30)

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w wymianie młodzieżowej na Litwe!

Uczniowe muszą mieć 18 lub więcej  lat oraz być zaszczepieni.

Wymiana ma na celu zidentyfikowanie wspólnych przyczyn nietolerancji i analizę utrzymujących się przypadków nietolerancji ze względu na kulturę, religię, płeć i rasę z różnymi mniejszościami, stworzenie dobrych nawyków w celu jej ograniczenia, a także strategii, które mogłyby pomóc zwiększyć tolerancję wobec mniejszości w krajach uczestniczących i poza nimi.

Proszę wypełnić komputerowo załączony formularz zgłoszeniowy, złożyć odręczne podpisy (uczennica/uczeń i rodzic/opiekun prawny) i przekazać wydrukowany formularz w terminie do 29.04.2022r. (piątek) opiekunowi wyjazdu – nauczycielowi języka angielskiego p. Justynie Krupie

         image 50429953W dniach 13-19.03.2022 r. uczniowie z Ekonomika – Paulina Władyczuk i Marta Skrzypczak pod opieką nauczycielek j. angielskiego – Sylwii Łęczyckiej-Ozimek i Ewy Romaniuk brali udział w projekcie INNOVATIVE DIGITALIZED SCHOOLS Erasmus+ KA229 w Foligno we Włoszech.  Było to drugie spotkanie uczestników biorących udział w projekcie z Bułgarii, Rumunii, Włoch, Francji, Turcji i Polski, a tematem działań było wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauce. W projekcie bierze udział w sumie 14 uczniów z naszej szkoły, a kolejne spotkania odbędą się w Polsce, Bułgarii, Francji i Rumunii.

          Podczas pobytu we Włoszech młodzież pogłębiała swoją znajomość języka angielskiego w codziennej komunikacji z uczestnikami projektu, uczestniczyła w różnorodnych zajęciach w szkole, zwiedzała Rzym oraz ciekawe miejsca położone w pięknym włoskim regionie Umbria, jak np. Asyż, Spello, Perugia, Bevagna, Valnerina, poznawała inne kultury oraz zgłębiała tajniki narzędzi 2.0, programowania i robotyki. Wszyscy byli pod wrażeniem zapewnionych atrakcji.

Czytaj więcej...

Projekt “Design my future” odbędzie się na Teneryfie w terminie 21-28.04.2022 r.

W wymianie weźmie udział 4 uczestników (dorosłych) plus lider grupy.

Uczestnicy z krajów: Hiszpanii (gospodarz), Rumunii, Szwecji i Polski.

Uczestnicy będą mieli dyżury w przygotowywaniu posiłków, sprzątaniu i organizacji zajęć.

Hostel, w którym zamieszkamy nie posiada Wi-Fi.

Uczestnicy będą mieli obowiązek stosowania się do lokalnych przepisów, w tym „covidowych”. Niezastosowanie się do nich może skutkować wydaleniem z projektu. Należy zaopatrzyć się i zabrać maseczki FFP2.

Większość kosztów zostanie pokryta z funduszy programu Erasmus.

Czytaj więcej...

Szukaj

Serwisy

digischool

ekonomiksu

doradztwo

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

uks1

wsz1

int1

moodle1

kul1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz