foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Tel. (0-83) 341-67-87
sekretariat@zsz1.edu.pl

d3f7929d 9a17 4b7a a3de 086ad0d838dd wynik“Człowiek nie może odkryć nowych oceanów,

dopóki nie znajdzie odwagi żeby stracić z oczu brzeg.”

 Andre Gide

W dniach od 21 do 29.05.2023 r. uczniowie Ekonomika- Dawid Fedor, Jakub Skrzypkowski i Szymon Szaniawski pod opieką nauczycielek języka angielskiego Sylwii Łęczyckiej Ozimek oraz Katarzyny Kossowskiej uczestniczyli w ostatniej mobilności projektu Erasmus+ Innovative Digital Schools w Rumunii, w mieście Roman. Podczas pobytu uczniowie z Białej Podlaskiej spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Rumunii, Włoch, Bułgarii i Francji, uczyli się programowania oraz drukowali swoje autorskie projekty na drukarce 3D. Wyjazd do Rumunii był okazją do zdobywania samodzielności, pokonywania własnych lęków, integracji międzynarodowej, praktykowania języka angielskiego, jak również zwiedzania, poznawania kultury, zwyczajów oraz specjałów rumuńskiej kuchni.

Uczestnikom projektu gospodarze zapewnili mnóstwo atrakcji- zaproszenie na spotkanie z prezydentem miasta Roman- Leonardem Achiriloaiei, zwiedzanie m.in. miasta Yassi, Cytadeli Neamt, klasztoru Agapia oraz parku tematycznego „Ion Creanga”, poświęconego znanemu rumuńskiemu pisarzowi. Podczas uroczystego zakończenia projektu, uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz bawili się z rumuńską młodzieżą na ich balu, kończącym szkołę średnią.

Wyjazd do Rumunii był ostatnią przygodą w ramach projektu Erasmus+ Innovative Digital Schools, podczas którego odważna i ciekawa świata młodzież z Ekonomika odwiedziła Turcję, Włochy, Bułgarię oraz rajską wyspę Reunion i na zawsze pozostanie w ich wspomnieniach.

Szukaj

Serwisy

logo warsztaty

internat

digischool

ekonomiksu

doradztwo

aktywna tablica

arsmusplus

dze1

pl1

tv1

bip1

kadr1

wsz1

int1

moodle1

ki2

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz