img 0048W drugim dniu kalendarzowej wiosny, uczniowie klas 1 – 3 technikum architektury krajobrazu wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych – p. Martą Osiej i p. Joanną Żarkiewicz, już po raz trzeci, uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. Ciekawym punktem wyjazdu była również lekcja wf-u na trampolinach w Hangarze 646. Na tę wycieczkę zabrali również swoich znajomych z zaprzyjaźnionych klas: 1Tg i 2TM. 

               W Hangarze 646 młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w lekcji wychowania fizycznego na trampolinach, dając pokaz swoich możliwości fizycznych, jak i  akrobatycznych, a po godzinie tych zajęć,  pełna energii i zapału udała się wraz ze swoimi nauczycielami w kierunku Nadarzyna.

      

               Podczas targów w Nadarzynie, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowinkami z zakresu urządzania ogrodów, uczestnicząc między innymi w Konkursie nowych talentów w formowaniu bonsai, który odbył się na terenie wystawy „DĄB POLSKI”.

               Tematyka  tegorocznych międzynarodowych targów skupiała się wokół następujących salonów tematycznych:

  • Salon Architektury Krajobrazu
  • Salon Ogrodniczy
  • Salon Florystyczny
  • Salon Techniki Ogrodniczej

               Ponadto, wydarzeniu towarzyszył Market Ogrodniczy – specjalnie wyodrębniona strefa sprzedażowa dedykowana konsumentom. To właśnie tam nasi uczniowie nabyli ciekawe sadzonki roślin oraz elementy wyposażenia ogrodów i wnętrz. Pełni nowych wrażeń, w wiosennym  nastroju młodzież powróciła późnym wieczorem do domu.