owom1W ostatnim tygodniu grudnia odbył się drugi etap Interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach  zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z udziałem 14 uczelni na terenie całego kraju.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocję edukacji medialnej. W kolejnej, VIII już edycji Olimpiady, wzięli udział uczniowie naszej szkoły- Martyna Błaszczyk (4Tt), Tetiana Dmytruk (4Tm), Szymon Andrzejewski (4Ti) i Jacek Jacewicz (4Ti).

Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na napisaniu eseju na jeden spośród podanych tematów. Każdy z uczestników w bardzo sugestywny sposób przedstawił swoje przemyślenia dotyczące obrazu młodego pokolenia w mediach społecznościowych, czy roli środków masowego przekazu we współczesnym świecie. Troje z uczestników zakwalifikowało się do drugiego etapu, który odbył się w formie zdalnej i polegał na napisaniu testu w oparciu o podaną literaturę.

Oto krótka relacja Martyny z udziału w olimpiadzie:

Bardzo miło wspominam swój udział w VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Aby dostać się do etapu Okręgowego należało napisać esej na jeden z podanych tematów. Druga część olimpiady odbyła się w formie zdalnej. Na spotkaniu z koordynatorem panowała miła atmosfera, zapoznaliśmy się z uczestnikami, a następnie przystąpiliśmy do pisania konkursowego testu. Poziom trudności był dosyć wysoki, z uwagi chociażby na to, że  dotyczył rozległej wiedzy na temat mediów.

Polecam wszystkim zainteresowanych tą dziedziną wiedzy, aby podjęli decyzję o udziale w kolejnych edycjach  - jest to fajna przygoda oraz dodatkowe, wzbogacające doświadczenie.

owom2

owom3