Warsztaty szkolene są miejscem, w którym młodzież kształci swoje umiejętności praktyczne. W trakcie odbywanych zajęć praktycznych i praktyk zawodowych uczniowie poznają kolejne etapy procesów produkcyjnych począwszy od poznania maszyn i urządzeń technologicznych, pomieszczeń usługowo-produkcyjnch, poprzez obróbkę wstępna i cieplna surowców, a w efekcie końcowym eksponowanie gotowych potraw oraz obsługę konsumenta.

Uczniowie odbywają naukę w następujących pracowniach:

• kuchni właściwej;
  • cukierni;
  • garmażerii;
  • ekspedycji;
  • zmywalni naczyń stołowych;
  • przygotowalni;
  • sali konsumenckiej.

Potrawy przygotowywane są zgodnie z systemem HACCP, mającym na celu monitorowanie jakości produkowanych potraw. Nad prawidłowością produkcji czuwa zespół nauczycieli warsztatów szkolnych. Swoje kwalifikacje zawodowe oraz zamiłowanie do zawodu uczniowie pogłębiają biorąc udział w organizowanych przez Warsztaty szkolne imprezach okolicznościowych takich jak:

• wesela
  • chrzciny
  • komunie
  • studniówki
  • półmetki
  • bale gimnazjalne
  • bale karnawałowe
  • imprezy plenerowe
  • imieniny
  • urodziny
  • spotkania integracyjne
  • grille
  • bankiety
  • jubileusze
  • konferencje
  • konsolacje
  • oraz inne imprezy, które odbywają się na terenie warsztatów szkolnych jak i poza nimi.

Zamówienia można składać w biurze Warsztatów szkolnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1500, z wyłączeniem świąt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)

Czytaj więcej: Warsztaty szkolne

jarmark8 kwietnia  na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się Jarmark Wielkanocny organizowany przez Bialskie Centrum Kultury im B. Kaczyńskiego. Po raz pierwszy w historii tej imprezy mieszkańcy Białej Podlaskiej mogli poczęstować się pysznym świątecznym mazurkiem, przygotowanym przez uczniów klas gastronomicznych i Warsztaty Szkolne naszej szkoły. Wśród licznych wystawców produktów regionalnych naszą szkołę reprezentowała młodzież klas gastronomicznych z przygotowanymi przez siebie wypiekami na świąteczny stół.

Czytaj więcej: Jarmark Wielkanocny 2017