W związku z przypadającą w tym roku, 79 rocznicą wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w historii, delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających ofiary publicznych egzekucji. Po mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny w kościele św. Anny, wszyscy zgromadzeni przemaszerowali pod Miejsce Straceń na placu Wolności. Tam, po podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu, delegacje szkół i instytucji państwowych, w hołdzie pamięci złożyli kwiaty i zapalili znicze. Bialskie uroczystości dopełniła część artystyczna w wykonaniu młodzieży Bialskiego Centrum Kultury.

OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH

3 maja pan dyrektor Ireneusz Długołęcki, Poczet Sztandarowy ZSZ nr 1 oraz delegacja młodzieży , pod opieką p. Agnieszki Dziewulak uczestniczyła w OBCHODACH 227 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy św. w kościele św. Antoniego, a następnie w uroczystościach pod tablicą upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

1 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Obchody tego ważnego wydarzenia rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej za ojczyznę odprawionej w parafii św. Anny, po czym przeniosły się na Miejsce Straceń na Placu Wolności.